Ani v 5. jarním zápase 1. A třídy nedokázali fotbalisté SK Černčice bodovat a ze hřiště nováčka soutěže si odvezli čtyřbrankový příděl.

Úvod zápasu jim přitom vyšel skvěle, Oppenauer si v 15. naběhl na kolmici Šuse a obloučkem překonal vybíhajícího gólmana Kropáče.

Spořice se dlouho nemohly dostat do tempa, ale vyrovnání jim po půlhodině nabídli sami hosté. Špacír se při centrovaném míči srazil s Růžičkou, jenž hrál nezvykle stopera, a Pernekrovi nezbylo, než uklidit míč do prázdné brány. Poté zaúřadoval kapitán Vlček a dvěma góly po rohových kopech zajistil v 44. a 60. minutě dvoubrankové vedení.

Nekompletní Černčice (chyběli Beránek, Švec a Kitler a Dubecký) neměly síly na odpověď, naopak jim velice rychle ubývaly a výsledkem byl čtvrtý gól Vaňkáta. Druhý poločas se odehrával téměř výhradně na polovině hostů, pouze Oppenauer dvěma průniky postrašil domácí obranu. Černčice tak zůstávají nadále beznadějně poslední se ziskem pouhých pěti bodů.

1. FC Spořice – SK Černčice 4:1 (2:1)

Sudí Dočekal, ŽK 0:2, 100 diváků

Černčice: Špacír - Dubský - Laurich, Růžička, Bradáč– Jandera, Šus, Chlouba, T. Halíř- Oppenauer, Hrdlička. Střídal M. Halíř a Svoboda

(vb)