Derby v krajské 1.A třídě, které se hrálo v sobotu 24. května v Černčicích, chybělo jediné – kvalitnější fotbal.

Domácí SK jako poslední celek tabulky, navíc bez nejlepšího hráče M. Grunda, zaskočil přední mužstvo soutěže Středohor Dobroměřice výborným nástupem.

První šanci měl Dubský, hlavičkoval však nad břevno. Další střelecký pokus Šuse ve skluzu skončil na boční síti a dvě gólovky Dubeckého a Oppenauera vychytal výborný brankář Sedláček.

„Začali jsme nepochopitelně vlažně, bez nasazení, bez chuti jít do soubojů, jako by se nemohlo nic stát,“ divil se trenérův asistent Pavel Verner, který byl tentokrát uveden Zápise o utkání jako jeden z náhradníků. Středohor totiž postrádal čtyři hráče základní sestavy.

Hosté uklidnili situaci před svojí brankou dlouhými odkopy, domácí je často vraceli, a tak v nesourodém zápolení se další čtvrthodinu mužstva jen zaháněla. Změna stavu nastala ve 28. minutě, když Jiří Holoch pohotově prodloužil míč před šestnáctkou domácích dloubáčkem za překvapeného Špacíra.

Druhé vzrušení i zvýšení náskoku zařídil ve 41. opět Holoch, když nejzkušenější domácí hráč Jiří Beránek odkopl míč přímo na dobroměřického středopolaře, jehož nepříliš vydařená střela se otřela o obránce a změnila směr do černčické sítě.

Domácí se nevzdávali, ale do vyložených šancí se už nedostávali. Až v 60. minutě prosvištěl rychlý Oppenauer kolem vybíhajícího Sedláčka, získal míč, ale dostal se do strany. Pokud by tento ještě ne 18 letý dorostenec uklidil míč placírkou do sítě, mohl zápas zdramatizovat, ale jeho střela nártem šla nad břevno.

Za volejbalový zákrok červená karta

Rozuzlení prakticky nastalo v 63., kdy Beránek ve středovém kruhu před startujícím Hendrychem špatně odhadl odskok míče, v nouzi si zahrál na volejbalistu a s červenou kartou pro něj zápas skončil. Pro oslabené Černčice přišla další pohroma v 66., kdy fauloval Dubecký rozběhnutého Pšigrockého a nařízenou penaltu proměnil Papcun ve třetí gól.

Svůj parádní proslulý kousek si nechal kapitán hostů Plachý na 77. minutu, kdy zahrál rohový kop falší přesně do sítě na vzdálenější tyč domácí branky ve čtvrtý úspěch hostů. Domácí i v deseti vstřelili zaslouženě svůj čestný úspěch v poslední minutě, kdy Jandera podstřelil střídajícího brankáře Liehma.

Černčice – Dobroměřice 1:4 (0:2)

Branky: 90. Jandera – 28. a 41. J. Holoch, 67. (pen.) Papcun, 77. Plachý. Rozhodčí Aksamit – Fraško, Suchánek, ŽK 4:2, ČK 1:0 (63. Beránek), 150 diváků.

Černčice: Špacír – Bradáč (56. T. Vild), Beránek, Dubský, D. Laurich – Dubecký, L. Chlouba, Šus, T. Halíř (85. P. Vild) – Jandera, Oppenauer (86. Svoboda)

Dobroměřice: Sedláček (77. O. Liehm) – Daniš, Plachý, P. Štranc – Pšigrocký (67. V. Verner), Antropius (69. Krebs), A. Havelka, Papcun, J. Holoch – Sekula, Hendrych