Čtvrtá fotbalová třída se v sezoně 2016/2017 hraje na dvě skupiny. Ve skupině A proti sobě nastupuje osm týmů z Lounska.

Nejvíce bodů po podzimní části nasbíraly Koštice, které s 26 body vedou tabulku. Na druhém místě jsou Líšťany, třetí Hříškov. Tabulku uzavírá se sedmibodovým ziskem Černochov, kterému se moc nedařilo.

Osm červených, 93 žlutých

V A skupině čtvrté třídy rozhodčí rozdali osm červených karet a 93 žlutých. Čtvrtá třída A sehrála jedenáct kol. Nejvíce utkání osm, shodně vyhrály týmy Koštic a Líšťan.

Koštice ale mají na svém kontě také dvě remízy a jedinou prohru, což fotbalistům stačilo na podzimní vedoucí pozici tabulky. Jednu z remíz hráči přivezli z trávníku Chlumčan B (3:3) na konci září, druhou z Černochova (1:1) v polovině října. Prohráli jen na půdě Zeměch v posledním kole s výsledkem 3:2 (0:2).

Nejvyšší výhru uhráli Koštičtí fotbalisté na domácím hřišti hned v prvním kole proti Černochovu 14:2 po poločase 9:1. Jedna z výher byla týmu přidělena kontumačně, když v předposledním kole k zápasu nedorazil soupeř ze Slavětína. Tabulku vedou s dvaceti šesti body a skóre 48 vstřelených a 17 obdržených branek. Nejpilnějším střelcem týmu je David Štembera, který nastoupil ve všech jedenácti utkáních (odehrál 915 minut) a soupeřům dal devět gólů.

Nejlepším střelcem Jaroslav Francl

Se čtyřiadvaceti body dýchají Košticím na záda Líšťany. Ty sice také zvítězily v osmi zápasech, další tři ale prohrály. Líšťanští fotbalisté nestačili na soupeře ze Hříškova, s nímž na jeho trávníku prohráli 6:3 (1:3), doma podlehli vedoucím Košticím 3:6 (1:3), v posledním kole prohráli na trávníku Chlumčan 5:2 (3:0). Nejvíce gólů Líšťany vstřelily při utkání ve Slavětíně, kde tamní béčko porazily 0:13 (0:7). Během podzimu tým soupeřům nasázel 53 branek, třicet jich ale také obdržel. Se sedmnácti góly je nejlepším střelcem týmu, a také celé soutěže, Jaroslav Francl, který nastoupil v deseti utkáních. Odehrál celkem 795 minut.

Třetí Hříškov ztrácí na čelo tabulky osm bodů. Ze svých jedenácti utkání tým šestkrát vyhrál a pětkrát prohrál. Soupeřům nastříleli hráči Hříškova pětačtyřicet branek, třicetkrát brankář svoji branku neuhájil. Hned v prvním kole na konci srpna tým kontumačně vyhrál nad Slavětínem. Prohraná utkání Hříškov má z trávníku Chlumčan (3:0), Koštic (1:4), Zeměch (4:3), doma nestačil na Lenešice B (4:5) a Chlumčany (2:7). Nejvyšší skóre mají hráči Hříškova z říjnového utkání se Slavětínem na domácím hřišti 10:3 (5:1). Nejvíce gólů v týmu vstřelil Václav Pořt, který se v devíti utkáních (685 odehraných minut) trefil dvanáctkrát.

Poslední je Černochov

Tabulku A skupiny čtvrté třídy uzavírá po podzimní části tým Černochova. Z jedenácti utkání tým uspěl jen dvakrát, jednou remizoval. Hráčům Černochova se podařilo zvítězit na domácím trávníku proti Lenešicím B (10:3), kontumační výhru má ze zápasu na půdě Chlumčan. Jediná remíza týmu patří utkání Černochova s Košticemi (1:1). Jedno venkovní utkání fotbalistů Černochova, a to v Zeměchách, bylo v jejich neprospěch stanoveno na 0:3.

Tabulku domácích zápasů vedou Koštice, které z pěti utkání před svými fanoušky všechny vyhrály. Na domácím trávníku soupeřům fotbalisté vstřelili 26 branek, pouhé tři brankář pustil za svá záda. Tým tak na svém trávníku uhrál patnáct bodů. Stejný počet získali také fotbalisté Zeměch, kteří ze šesti zápasů před domácím publikem vyhráli pětkrát. Jeden prohráli. Vstřelili šestnáct gólů, jedenáct jich obdrželi. Jen jediné domácí utkání vyhráli hráči Černochova.

Venku to jde nejlépe Líšťanům

Zápasy na venkovních hřištích se nejvíce dařily týmu Líšťan. Jeho hráči vyhráli čtyři ze šesti zápasů, dva prohráli. Soupeřům při venkovních utkáních dali třicet branek, šestnáct dostali a získali dvanáct bodů. Naopak Zeměchy, které byly úspěšně na domácím hřišti, venku uhrály jen jediný bod za remízu. Další čtyři utkání tým prohrál se skóre čtyř vstřelených ke čtrnácti obdrženým brankám.

Průměr 6,23 gólu na jedno utkání

Podzimní část čtvrté třídy nabídla divákům 274 branek ve čtyřiačtyřiceti utkáních (odehraných čtyři v jedenácti kolech). Průměrně diváci viděli na fotbalových trávnících 6,23 gólu na jedno utkání.

Nejpilnějším podzimním střelcem je líšťanský Jaroslav Francl (17 branek v deseti zápasech), následovaný Václavem Pořtem z Hříškova (devět zápasů, dvanáct branek). Jedenáctkrát se trefili Jaroslav Francl a Michal Janda (oba Líšťany), desetkrát Zdeněk Paul (Chlumčany), devětkrát David Štembera a Vlastimil Chaloupka (oba Koštice), osmkrát Martin Zabloudil (Chlumčany) a Miroslav Kašpar (Hříškov), sedmkrát Tomáš Hlinka a Martin Bauer (oba Lenešice), šestkrát David Šlechta (Chlumčany), Jan Kosina (Hříškov), Václav Kubáč (Koštice), Jakub Veselý (Slavětín), pět tref mají na svém kontě Richard Feri (Černochov), Miroslav Kudry (Koštice) a Jan Ingriš (Zeměchy). Deset hráčů skórovalo čtyřikrát, sedm hráčů třikrát, dvacet hráčů dalo dva góly, dvacet devět fotbalistů si připsalo jednu trefu.

Do všech utkání nastoupilo třináct hráčů (z 201 registrovaných v této soutěži). Nejvíce minut (998) z nich odehráli shodně Michal Janda, Lukáš Brand a Matěj Šesták, všichni hrají za Líšťany.

Michal Janda dostal pět žlutých karet

Hráči Líšťan figurují na prvních místech také v pořadí držitelů žlutých karet. Michal Janda jich za sezonu obdržel pět, jeho spoluhráč Jaroslav Francl tři, stejně jako chlumčanský Kamil Mikovec. Celkem rozhodčí žlutou kartu udělili ve čtvrté třídě skupiny A 93 krát. Červených karet rozdali rozhodčí osm Tomáš Blažek (Černochov), Jan Malát (Slavětín B), Petr Vierik (Koštice), Jaroslav Francl a Jan Grund (Líšťany), Pavel Luxa (Lenešice B), Miroslav Kašpar a Jakub Komínek (Hříškov).

Zápasy čtvrté třídy skončily již 6. listopadu. Týmy nyní mají volno a čeká je zimní příprava. Na trávníky se hráči vrátí ve dvanáctém kole až v neděli 9. dubna. Do začátku června odehrají týmy devět kol, úřední začátek je stanoven na 16.30 hodinu.

Fotbalová tabulkaZdroj: DeníkFotbalová tabulkaZdroj: DeníkFotbalová tabulkaZdroj: Deník

Lucie Steklá