Minulý týden viděli fotbaloví fanoušci oba divizní týmy najednou, hrálo se hodně očekávané regionální derby. Tento víkend budou opět doma oba zástupci v republikových soutěžích, Blšany i Žatec hrají čtvrté kolo na svých hřištích.

První se představí Blšany, tentokrát netradičně v sobotu, soupěř pravděpodobně nechtěl akceptovat prosbu Chmelařů, aby se hrálo v obvyklý čas, tedy v pátek pod světly. Výkop je tak v Blšanech v sobotu v 10.30 hodin, Chmelaři doufají, že i v době Dočesné si cestu na stadion diváci najdou, přivítají Český Dub.

Blšany a Český Dub jsou sousedé v tabulce

Soupeř je v tabulce divize po třech kolech na čtrnácté příčce, o jedno místo za Chmelaři. Český Dub zatím získal jediný bod za remízu, dvakrát prohrál. Čtyři branky jeho fotbalisté nastříleli, sedmkrát lovili míč ze své sítě.

Stejný počet branek, jako útočníci Českého Dubu, dali i blšanští odstřelovači, do sítě Klímy ale zapadlo zatím jen pět branek. To stačilo na zisk dvou bodů za remízu v derby se Žatcem a s Litolí, Blšany prohrály ve Vilémově.

Posily? Zatím se neví, jestli přijdou

Blšany budou chtít před domácím publikem opět předvádět útočný fotbal, otázkou ale pořád je, v jaké sestavě se představí. Horst Siegl v minulém týdnu opět sliboval, že se pokusí vedení klubu přivést ještě nějaké zajímavé jméno, zatím ale registrujeme spíše odchody.

I když v přípravě například Šmejkal a Stracený nastupovali, v posledních zápasech se už neobjevují a neví se, jestli ještě dres Chmelařů obléknou. Jistotou je nicméně Horst Siegl, Jan Klíma a další velmi zkušení borci, nejistý je naopak start špílmachra Tomáše Pilaře, který z derby odstoupil ve druhé minutě kvůli zranění kolena.

Také Žatec se představí už podruhé domácím fanouškům, přivítá ale vynikající Jirny, velkého favorita na prvenství v divizi. Jirny mají skore 13:3, dvakrát vyhrály a jednou remizovaly. Naproti tomu Slavoj jednou vyhrál doma nad Neratovicemi, remizoval 1:1 v Blšanech a prohrál v úvodním střetnutí ve Vilémově. Skore Žatce je zatím hodně hubené – 2:2.

Jakubov už by měl nastoupit, snad bude také Pikl

Trenéru Koutenskému už by měl být k dispozici uzdravený útočník Jakubov a plně aklimatizovaný Klasna, uvidí se, jestli bude moct nastoupit Zdeněk Svoboda, který je hodně vytížen jako trenér Sparty Praha B. V pořádku už by měl být i další exligový borec Aleš Pikl, postrádat tak bude, ale dlouhodobě, jen Martina Vlka, který odjel studovat do Kanady.

Žatec zahajuje své utkání proti lídrovi v neděli v 17 hodin na svém stadionu u Ohře. Fanoušci Slavoje věří, že by Dočesná letos mohla být zakončena fotbalovou radostí.

V dalším kole, už pátém, naopak pojedou Blšany i Žatec ven. Slavoj do Českého Dubu, Blšany do Teplic.