Čtyřicet čtyři a čtyřicet jedna bodů. V Žatci se v neděli 20. května v divizi utkají dva vyrovnané týmy, navíc jen pětadvacet kilometrů vzdálené. Oba soupeři se dobře znají a vítěz duelu Souše proti Slavoji může napovědět, kdo z dvojice zaútočí na špičku tabulky.

Šedesát čtyři a šest bodů. Naopak v Blšanech je téměř jasno už před zápasem. Na trávník Chmelařů přijedou v sobotu první Jirny. Výhra Chmelařů? Hodně odvážný sen…

Jirny body neztrácejí

Ambiciozní tým Jiren, který už několikrát odmítl postup do ČFL, ale letos prý je to cíl, vede zatím neohroženě divizní tabulku. Jen jednou remizoval a třikrát prohrál. Z pětadvaceti zápasů vyšly Jirny jedenadvacetkrát vítězně. Proto by bylo obrovským překvapením, kdyby se blšanským fotbalistům podařilo byť jen bodovat. Blšany totiž stále mají jen šest bodů za tři remízy a jedinou výhru v devatenáctém kole.

V duelu na sebe narazí řada bývalých prvoligových fotbalistů. V dresu Blšan, které jdou od porážky k porážce, například Horst Siegl nebo Josef Němec, v dresu hostů třeba Marek Kincl, jenž kdysi už v Blšanech hrál, v roce 1996 oblékal půl sezony dres Chmelařů. Hraje se v sobotu od 10.30 hodin.

Slavoj má šanci

Naopak Slavoj Žatec bude na domácí půdě útočit na špičku tabulky. Pátý celek divize má čtyřiačtyřicet bodů a ve vyrovnané tabulce má šanci poskočit výše. Souš ale nebude lehkým soupeřem, je osmá, ztrácí ale jen tři body. Na hřišti Slavoje se hraje v neděli od 17 hodin, trenér Koutenský by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Slavoj naposledy remizoval 0:0 na půdě Vyšehradu, předtím doma zvítězil 3:2 nad Přední Kopaninou.

V tabulce divize jsou první Jirny s šestibodovým náskokem na druhé Zápy. Dva týmy na špičce mají velký náskok na zbytek pole, ale od třetího místa do osmého je tabulka ohromně vyrovnaná. Každý bod může rozhodovat. Třetí Motorlet osmačtyřicet, čtvrtý Vyšehrad a pátý Žatec čtyřiačtyřicet, šestý Meteor a sedmý Vilémov třiačtyřicet, osmá Souš jedenačtyřicet, rozdíly jsou minimální.

Fotbalová tabulka