S dosaženým 5. místem v 1.A třídě sezony 2007/08 byli nakonec ve fotbalovém Středohoru Dobroměřice spokojeni. Nastřádali 47 bodů při brankovém poměru 57:38.

Hráli fotbal, který diváky většinou nenudil. Přitom brzy vypadl kvůli trestu na zbytek podzimu stoper Ivan Halíř, který podobně chyběl v závěru, ale ze zcela jiného důvodu, cestám do zahraničí. Na stopera se proto přeladil kanonýr z větší dálky Josef Plachý. Oslabením byl také na hostování do Kadaně jarní odchod Tomáše Kroupy, do té doby s Hendrychem nejlepšího kanonýra.

Na jaře však postihla mužstvo velká marodka, jeden čas na ní bylo pět hráčů základní sestavy. Mužstvo pod vedením nového trenéra Jiřího Hory se s tím však dokázalo vyrovnat. Nejlepším střelcem byl Jan Hendrych s 19 vstřelenými góly, druhý za podzimí branky zůstal Kroupa s 9, osm vstřelil Plachý, 7 Roman Papcun, 3 Roman Sekula, po 2 Aleš Havelka, Jiří Holoch a Milan Pšigrocký, po 1 Aleš Rus a Sláva Štranc.

Nejpilnějším sběratelem karet byl Jan Hendrych s 11 žlutými a jednou červenou kartou, 9 ŽK měl Havelka, 8 ŽK + 1 ČK Sekula, po 6 ŽK Kroupa a Papcun, po 5 Daniš a Pšigrocký, 4 brankář Sedláček atd. O zbývající ČK se postarali Halíř a Václav Verner.

Dobroměřičtí mají nyní ještě přestávku. Na první letní trénink přijdou ve čtvrtek 24. července a už v sobotu sehrají první přípravné utkání se Sokolem Černiv. Další zápasy rovněž všechny na půdě soupeřů hrají 2. srpna se Souší A, 9.8. startují ve dvou zápasech na turnaji v Podbořanech a 16. 8 si zahrají v sousedních Lenešicích. První mistrovské utkání hrají Dobroměřice v sobotu 23. srpna doma, kde v okresním derby přivítají Sokol Tuchořice.