Pouhý bod chybí po podzimu fotbalistům Středohoru Dobroměřice na vedoucí tandem 1.A třídy Ledvice – Horní Jiřetín.

S podzimním umístěním mohou být v Dobroměřicích spokojeni. K sedmi vítězstvím přidali pět bodů za remízy a jen jedinkrát našli přemožitele v Ledvicích. Na 3. místě mají 26 bodů (stejně jako 4. FK Louny) při skore 35:22.

Z venku přivezl Středohor 13 bodů ze šesti zápasů. Ačkoliv na domácím pěkném trávníku odehrál o utkání více, vybojoval tu stejný počet 13 bodů, neboť ke třem výhrám přidal jen 4 body za remízy! Bylo to ve třech úvodních domácích zápasech s Tuchořicemi 1:1, Chomutovem 3:3 a Postoloprty 1:1, čtvrtou domácí plichtou se loučili s podzimem s Duchcovem 1:1.

Za pozornost stojí, že venku v 6 utkáních nastříleli Dobroměřičtí 19 branek, doma v sedmi zápasech byli úspěšní jen 16 krát. Kladem je, že v žádném utkání nevyšli střelecky naprázdno.

Nejlepším střelcem týmu se stal opět Jan Hendrych se 12 góly, když 5 nastřílel Domoušicím. Druhým nejlepším kanonýrem je častý exekutor standardních situací kapitán Josef Plachý, ačkoliv převážně hrál v obraně. Z jeho 7 gólů také byly tři z pokutových kopů. Třetí v klubovém žebříčku je Tomáš Kroupa se 6 úspěchy.

Další střelci: Papcun 3, Krupka 2, Csonka, Havelka, Pšigrocký a P. Verner po 1. Zajímavá je produktivita Pavla Vernera, neboť 1x skoroval, ač sehrál ve dvou utkáních dohromady jen 56 minut.

Středohor kopal 4 penalty (Plachy všechny využil), proti němu se kopalo 5x ze značky pokutového kopu, z toho jeden pok. kop zneškodnil brankář Sedláček.

Nejvíce odehrál kapitán Plachý

Mužstvo vedl v úvodu trenér Jiří Hora, jehož po 6. kole vystřídal jeho předchůdce i nástupce Karel Šidlof.

V mistrovských utkáních se objevilo celkem 20 hráčů, neboť mužstvo se potýkalo s dost velkou marodkou.

Naštěstí za celý podzim nebyl z Dobroměřic nikdo vyloučen(!), což je u tohoto bojovného týmu velmi nebývalé.

Plný počet 1170 minut odehrál ve 13 utkáních jen Josef Plachý. O jedno utkání méně, tj. 1080 minut, odchytal Tomáš Sedláček. Dále na hřišti nejvíce času pobyli Kroupa 1026 (12), Hendrych 1018 (12), Papcun 990 (11), Holoch 968 (11), Csonka 950 (11), A. Rus 917 (11), Krupka 906 (12), Daniš 783 (13), I. Halíř 739 (12), A. Havelka 599 (7), S. Štranc 554 (10), atd. Zajímavou bilanci má obránce Antropius, který čtyřikrát přišel do utkání, v nichž celkem odehrál jen 61 minut. Méně času byli na ploše jen bratři Vernerové, Pavel 56 (2) a Václav 1 minutu.

Dobroměřičtí hráli na podzim velmi slušně, neboť neměli nikoho vyloučeného a dohromady nasbírali jen 28 žlutých karet. Z toho téměř o polovinu se postarali jen dva hráči: Kroupa a Plachý.

Nejčastěji napomínán byl Tomáš Kroupa, který je často terčem nevybíravých zákroku soupeřových beků, ale umí i sám rozdávat. Na podzim dostal ve svých 12 utkáních 7 žlutých karet. Jen o jednu méně 6 dostal Josef Plachý, po 3 ŽK nasbírali Hendrych a Daniš, po 2 ŽK Krupka a Papcun, 1 Pšigrocký, S. Štranc, A. Havelka a Csonka.

Do jara budou kompletní

„Přestože některá utkání nebyla podle našich představ, hlavně s utkáním v Ledvicích, celkově s podzimem vládne v klubu spokojenost,“ bilancuje manažer Pavel Verner.

„Chceme udržet kádr pohromadě, abychom nemuseli shánět jiné hráče. Na zkoušku vezmeme do zimní přípravy jen Karla Šidlofa mladšího (syn trenéra), kterému končí v Bezděkově hostování ze Žatce, jiné změny nepřipravujeme. Po operaci kolena už je Holoch a ve čtvrtek jde z nemocnice operovaný Roman Sekula, na operaci byl i Milan Vild, ale do jara bychom měli být kompletní.“

Dobroměřičtí zatím trénují nepovinně jednou týdně v hale, aby se připravili na Korpův memoriál v Lounech (26. 12.). Po svátcích odjíždějí na lyže do Pece pod Sněžkou a 9. ledna začne tvrdá zimní příprava. Hned od 10.1. se zúčastní zimního turnaje na umělé trávě B. Souš v Mostě.

Dobrou pohodu do jara jim přijde naladit na jejich ples 14. 3. bavič Zdeněk Izer. K utkání o první body nastoupí Dobroměřice 28. března v Tuchořicích. A jestli se bude slavit postup do krajského přeboru, se ukáže nejpozději 20. června, kdy hrají poslední utkání v Duchcově.