Nejlepší dosavadní výkon ve svých vystoupeních na zimním turnaji Apollo Cup v Souši podali v sobotu fotbalisté Středohoru Dobroměřice, když v VII. kole přehráli Litvínov B jednoznačně 6:0.

„Soupeř z krajského přeboru nás patrně podcenil. Zejména v prvním poločase, kdy jsme nastříleli tři branky, jsme měli převahu a další čtyři gólové šance jsme ještě nevyužili,“ řekl k utkání konečně spokojený dobroměřický trenér Karel Šidlof starší. „V konfrontaci s takovým soupeřem jsme obstáli dobře fyzicky i herně.“

Na jeho mužstvu se už začíná projevovat přechod z vytrvalosti a hrubé síly v přípravném obodbí k rozvoji herních činností. Středohor proto přehrával soupeře z vyšší soutěže nejen v osobních soubojích, ale hlavně v kombinacích.

Litvínovští s několika poločasovými změnami se sice ve druhé části utkání zlepšili, ale i tak ještě třikrát lovili míč ze své sítě. Střelcky opět vynikl Jan Hendych, autor tří branke vítězů.

Dobroměřice – Litvínov B 6:0 (3:0)

Branky: Jan Hendrych 3, Josef Plachý 2 (1 z pokutového kopu) a Aleš Havelka

Sestava: Sedláček (O. Liehm) – A. Rus, Halíř, A. Havelka, Daniš – Csonka, Papcun, K. Šidlof ml., Plachý – Kroupa, J. Holoch. Střídali ještě Hendrych a Antropius.

V předposledním kole v sobotu 28. 2. nastoupí Dobroměřice proti Baníku Souš A.