Fotbalisté Dobroměřic zahájili tento týden přípravu na novou sezonu. Cíle mají stejné jako v minulých letech hrát v horní polovině tabulky krajské I.A třídy. V poslední sezoně skončili na třetím místě.

„Áčko i béčko se sešlo na prvním tréninku společně, přišlo dvacet hráčů. Áčko teď bude trénovat třikrát týdně, v srpnu ho čekají tři přípravné zápasy," sdělil Pavel Verner, manažer klubu. „Žádné přehnané ambice pro novou sezonu v I.A třídě nemáme, chceme hrát zase v horní polovině tabulky," dodal.

InfoblokV Dobroměřicích žádné velké změny kádru nenastaly, zůstat by měl zhruba stejný jako v minulé sezoně. Kariéru ukončil Aleš Havelka, který v září oslaví 40. narozeniny. Dál se ale bude věnovat trénování fotbalových přípravek v Dobroměřicích. Z pracovních důvodů nebude minimálně na podzim hrát další stabilní člen dobroměřické sestavy Roman Papcun.

Testují dva hráče

Kdo kádr Dobroměřic posílí, zatím rozhodnuto nebylo. „Zkoušíme dva hráče. Romana Müllera z FC Chomutov a Luboše Chloubu z Černčic," řekl Pavel Verner. Po zranění zad začal znovu trénovat Kamil Smola, který celé jaro nehrál.

V Dobroměřicích zůstane také hrající trenér Alois Šebek, který je v klubu stejně jako David Holeček na hostování z FC Chomutov.

Dobroměřice před začátkem sezony čekají tři přípravné zápasy v Horním Jiřetíně, Milešově a 16. srpna doma proti Tuchořicím. Na úvod I.A třídy sehrají další týden okresní derby v Domoušicích.