Fotbalisté Dobroměřic před začátkem jarní části I.A třídy sehráli v sobotu 8. března přípravný zápas. Jeli do Ervěnic, tedy za soupeřem, kterého z krajské soutěže dobře znají. Oba celky, Dobroměřice a Ervěnice, přezimovaly v tabulce I.A třídy v horních patrech.

Dobroměřičtí fotbalisté odjeli na sobotní zápas do Ervěnic pouze ve dvanácti lidech a ještě bez brankáře. Do branky tak musel Havelka. Chyběli Sedláček kvůli zaměstnání a nemocní Cibrik, Csonka, Daniš a Smola.

Do vedení šli Dobroměřičtí. V 15. minutě se trefil ve vápně David Holeček. Míč pak měli ale více na kopačkách domácí, Dobroměřice vedení držely až do 65. minuty. To ale domácí Ambrož vystřelil z 25 metrů a Havelka v bráně na míč nedosáhl 1:1. Rozhodující branku Dobroměřice dostaly v 77.minutě po chybě Kaleji šel domácí útočník sám a Havelku prostřelil na konečných 2:1. V utkání měli dobroměřičtí fotbalisté řadu dobrých brankových příležitostí, ale koncovka byla žalostná.

FK Dobroměřice: Aleš Havelka - Tomáš Kroupa, Václav Kaleja, Aleš Chlouba, Josef Plachý, Aleš Rus (46. Přemysl Reh), Roman Papcun, Alois Šebek, Milan Pšígrocký, David Holeček, Jan Harthan (70. Pavel Verner)

Na fotbalisty Dobroměřic čeká v sobotu 15. března další přípravný zápas v Tuchořicích, večer se pak pobaví na plese fotbalistů v kulturním domě v Dobroměřicích. K prvnímu mistrovskému jarnímu zápasu nastoupí Dobroměřice v neděli 23. března ve Strupčicích.

s použitím www.fkdobromerice.cz