Předčasnou vydatnou velikonoční nadílku připravili hostům z Kryr hráči Dobroměřic, kteří na svém hřišti vyprovodili soupeře porážkou 4:0 v sobotním utkání fotbalové 1.A třídy. Rozhodnuto bylo už po třiadvaceti minutách hry, během nichž domácí nasázeli hostům tři branky a bylo prakticky po zápase.

Frustrovaní hosté, kteří v poločase vystřídali brankáře, hráli bez nápadu, celý zápas skoro nevystřelili mezi tyče a jako soupeř byli téměř neškodní. Svůj špatný výkon korunovali v 65. minutě už za stavu 4:0, kdy nedokázali proměnit ani nabídnutou penaltu a vstřelit alespoň čestný úspěch.

Brankostroj nastartoval Kaleja

Zpočátku to přitom nevypadalo na žádný jednoznačný výsledek ani brankové hody. V první čtvrthodince se oba týmy oťukávaly a hra byla vyrovnaná. Hrálo se hlavně ve středu hřiště bez větších šancí. Pak už se ale rozjel dobroměřický brankostroj. V 15. otevřel skore utkání Kaleja, k němuž se odrazil balon při závaru po rohovém kopu – pěknou střelou nedal kryrskému brankáři šanci. Jen o tři minuty později po skvělé kombinaci a vyšachování hostující obrany přidal druhý gól Rus. A ve 23. bylo hotovo: po další pěkné kombinaci domácích pohodlně zakončoval Pšigrocký. Na tabuli po pár minutách hry svítil stav 3:0 pro Dobroměřice a fanoušci už se pomalu mohli jít přesunout na sledování prvoligového derby Sparta – Slavia.

Dobroměřičtí potom přeřadili na nižší rychlost a první poločas už se jen dohrával. Hosté z Kryr, kteří přijeli jen s jedním hráčem na vystřídání do pole, se na žádný zvrat nezmohli.

Totéž platilo i o průběhu hry ve druhém poločase. Hned v úvodu domácí pojistili svůj náskok, když po pěkném úniku dvou hráčů a pěkné přihrávce skóroval ve 49. do prázdné brány Harthan – 4:0. V 65. mohli Kryrští alespoň snížit, ale pokutový kop nařízený za faul Marek Břečka neproměnil a trefil jen tělo padajícího brankáře Sedláčka.

Dobroměřice si polepšily v útoku na špičku tabulky a nyní jsou páté se ztrátou jen čtyři body na druhé místo; naopak hráči Kryr zůstávají poslední a čeká je tuhý boj o záchranu v soutěži.

Dobroměřice – Kryry 4:0 (3:0)

Branky: Kaleja, Rus, Pšigrocký, Harthan
Rozhodčí Plzák, žluté karty 1:1, diváků 80

TJ Středohor Dobroměřice: Sedláček – Šebek, Kaleja, Plachý, Reh, Rus (Csonka), Holeček, Kroupa, Pšigrocký (Petrlík), Papcun (Kincl), Harthan.

SK Havran Kryry: Bartoš (Vágner) – Beránek M., Imríšek, Břečka, Lassas, Svída, Gregor, Karev, Novák, Beránek T., Míček (Nítek).