Takřka ve všech kolonkách zápisu o utkání Dobroměřice Lom je vyplněno jméno Plachý. Domácí fotbalista vstřelil první branku, pak byl i vyloučen. Nakonec byl ale šťastný a s týmem se radoval ze tří bodů do tabulky I.A třídy.

Dobroměřice se v duelu s Lomem ujaly vedení už v první minutě. Z osmnácti metrů zahrával standardní situaci Plachý, díky teči ve zdi šel golman Lomu na druhou stranu, než na kterou zamířil balon - 1:0. „Hosté podali hodně bojovný výkon. Byli výborní na míči, hodně fotbaloví," hodnotil hru Lomu Pavel Verner, dobroměřický funkcionář. Také domácí fotbalisté měli ale šance, do přestávky se ale už skore neměnilo.

Ke změně došlo opět až na začátku druhé půle, v 52. rozehrál roh dobroměřický Papcun, nastřelil opět jednoho z protihráčů a míč znovu skončil v síti - 2:0. Už za dvě minuty Lom snížil, trefil se Šmok - 2:1.

Domácí pak bránili nejtěsnější vedení, komplikací bylo v 70. minutě vyloučení Plachého za faul. „I v deseti jsme ale hráli vyrovnanou partii. Několik šancí soupeře vyřešil golman Sedláček, na druhou stranu jsme nedokázali využít také několik příležitostí. Holeček nastřelil tyč, Havelka svou šanci také nevyužil. V závěru jsme měli ještě tři šance, skore se už ale neměnilo," dodal Verner.

Dobroměřice - Lom 2:1 (1:0)

Branky: Plachý, Papcun - Šmok
Rozhodčí Lesňák, 100 diváků, ŽK 0:2, ČK 1:0 (70. Plachý)

Sestava Dobroměřic: Sedláček - Kaleja, Kroupa, Smola, Plachý - Lus (77. Daniš), Havelka, Papcun (75. Reh), Csonka - Harthan (85. Kincl), Holeček