Fotbalisté Dobroměřic se připravují na start jarních odvet v krajské I.A třídě. Po podzimu jsou v tabulce šestí a rádi by do šestého místa skončili i v závěru soutěže. A pokud možno, třeba i o pár příček výš.

První mistrovský zápas jara čeká na Dobroměřice už v sobotu 21. března, o týden dřív než I.A třída začíná. Doma budou hrát okresní derby s Domoušicemi, zápas si přeložily kvůli červnovému fotbalovému turnaji Gama cup na dobroměřickém hřišti.

Během zimní přestávky dobroměřičtí fotbalisté sehrají dohromady deset přípravných zápasů. Sedm jich absolvovali na turnaji v Postoloprtech, kde dvakrát prohráli s domácími a skončili za nimi druzí v celkovém pořadí. O víkendu prohrály Dobroměřice ve Slaném 0:5 a do začátku mistrovských soutěží je čekají ještě dva víkendové přípravné zápasy ve Spořicích a Údlicích.

Kroupa bude mimo hru, naopak Rus už trénuje

Velké změny v sestavě v Dobroměřicích pro jarní část I.A třídy nechystají. „Pravděpodobně celé jaro nám bude chybět obránce Tomáš Kroupa, který si poranil na podzim koleno a dosud se vůbec nezapojil do přípravy," sdělil Pavel Verner, manažer klubu. Další hráč základní sestavy, záložník Alois Rus, který si v říjnovém zápase s Postoloprty zlomil lýtkovou kost, se už do přípravy zapojil a trénuje. „Na začátku sezony nám bude asi ještě chybět, ale během jara nastoupí," řekl P. Verner. S Dobroměřicemi absolvoval zimní přípravu a odehrál téměř všechna utkání střední záložník František Lazarik z FK Louny. Nyní se dolaďuje jeho hostování na jaře v Dobroměřicích.

Do zimní přípravy „áčka" Dobroměřic se zapojilo několik hráčů „béčka", například David Miraj, Tomáš Mistoler a Filip Sochor. Zda se usadí na jaře v základu A týmu, se ještě ukáže.

Hrajícím trenérem Dobroměřic zůstává pro jaro Alois Šebek, který v závěru března oslaví 42. narozeniny.