Klíčovým okamžikem sobotního utkání 1.A třídy v Dobroměřicích byly dva skvělé zákroky domácího brankáře Tomáše Sedláčka v 67. minutě.

Tlak hostů právě vyústil dělovkou ze šestnáctky, kterou domácí brankář vyrazil robinzonádou k tyči. Míč však letěl k neobsazenému dobíhajícímu Vašinovi, který napřáhl k vítězné brance. Tvrdě zakončil, ale mezitím domácí strážce tyčí stačil vstát a skokem vyrazit nohama i tento pokus!

„Podržel nás nejen v této chvíli, ale během celého utkání zejména při množství standardních situací, které výborní hosté zahrávali, vždyť kopali patnáct rohů,“ uznal domácí manažer Pavel Verner.

Dobroměřičtí měli utkání dobře rozehráno, neboť už ve 3. minutě se uvolnil Menhart, jeho střelu golman Jenáček pouze vyrazil a dobíhající Hendrych z malého vápna dal na 1:0. Ve 25. bylo srovnáno poté, co Krupka ztratil míč na půlce, Vašina vysunul za obranu nestárnoucího Jana Scheithauera, který obloučkem přehodil Sedláčka na 1:1.

Smolař Krupka mohl svoji chybu napravit ve 33. po pěkné přihrávce Smoly, ale netrefil branku. To byla největší šance domácích.

„Minule jsme za remízu získali bod a byli zklamaní, protože jsme byli celé utkání lepší. Dnes za něj musíme být rádi, protože jsme ho za plichtu získali, když nás soupeř většinou přehrával,“ přiznal Pavel Verner.

Domácí tak obětavým výkonem, kdy zblokovali množství střel a podržel je Sedláček, vydřeli bod, který věnovali trenéru Slavomíru Štrancovi k jeho 39. narozeninám.

Dobroměřice – Spořice 1:1 (1:1)

Branky: 3. Hendrych – 25. Scheithauer. Rozhodčí Urban – Borovec, Beneš, ŽK 3:2, 50 diváků.

Sestava: Sedláček – Plachý – Havelka, Halíř – Pšigrocký (46. Daniš), A. Rus, Papcun, Menhart, Krupka – Hendrych, (89. P.Verner), Smola (65. Csonka)