Pro fotbalisty Domoušic vrcholí příprava na jarní část I.A třídy. Ta pro ně začne v sobotu 21. března předehrávaným utkáním na hřišti Dobroměřic. Ještě před tím, v neděli 15. března, je čeká generálka s Havraní. Tu pravděpodobně odehrají na svém hřišti od 14 hodin.

Fotbalisté Domoušic nastupovali během zimy na turnaji na umělé trávě v Postoloprtech. Skončily na něm až na pátém místě před posledními Tuchořicemi. „Na začátku turnaje jsme zkoušeli hrát systémem 3-2-3-2, vzadu to ale nebylo ono, dostávali jsme hodně branek. Tak jsem se vrátili k našemu osvědčenému 4-2-3-1, u tohoto systému zůstaneme i na jaře v I.A třídě," sdělil Otto Urma, který spolu se Zdeňkem Kutnerem povede na jaře Domoušice na trenérském postu.

Změny v sestavě nejsou velké

Velké změny v sestavě Domoušic během zimní pauzy nenastaly. Ani na jaře nebude hrát v Domoušicích útočník Pavel Exner, který na podzim hostoval v Rakovníku a na jaro ho chtějí Louny. Na půlroční hostování do Proboštova jde také útočník Pavel Sedláček. „Pavel je z Teplic, do Proboštova to má podstatně blíž než k nám do Domoušic. Tak jsme mu vyhověli," vysvětlil Otto Urma. O Milana Bartona a Michala Lokajíčka projevily zájem Postoloprty, minimálně ještě na jaře ale v Domoušicích zůstanou. „Kdyby odešli, neměli bychom je kým nahradit. Dohodli jsme se, že ještě zůstanou, po skončení sezony se uvidí," vysvětlil O. Urma.

Změna nastane v domoušické brance. Brankář Lukáš Šulc má zdravotní problémy se zády a na jaře pravděpodobně chytat nebude. Do přípravy se vůbec nezapojil. Na střídavém startu z Měcholup je v Domoušicích brankář Kristián Kousek, na jaro přichází ještě na hostování ze Žatce Miroslav Kalbač. Na kraji levé zálohy by měl na jaře Domoušice posílit Marek Izera, který přichází na střídavý start z Černčic.

Domoušice na podzim v I.A třídě jen dvakrát prohrály a v tabulce I.A třídy jsou na 4. místě. Na první Duchcov ztrácejí tři body.