Okresní derby se hrálo v 1. kole krajské I.A třídy v Domoušicích. V sobotu 23. srpna tam přijely Dobroměřice. Tradiční soupeři, kteří v minulé sezoně skončili na špici tabulky, se rozešli smírně. Bod navíc z penalt si odvezli hosté.

Domoušice nastoupily bez šesti hráčů základní sestavy – brankář Šulc má trest, Faltus a Bartko byli v práci a Prokeš, Alberovský a Maurer dali přednost festivalu. V sestavě se tak objevili hráči „béčka" a předseda oddílu a starosta Domoušic Zdeněk Kutner. Hostům chyběli kapitán Plachý a Chlouba (oba dovolená).

Domácí hned ve 2. minutě kopali roh a odražený míč dopravil do branky domácí Sedláček. Ve 35. rozehráli druhý roh v zápase a hlavou zvýšil na 2:0 Fleischer. Jiné šance v prvním poločase zůstaly na obou stranách nevyužité, postaral se o to také dobře chytající brankář domácích Kousek, který je v Domoušicích na střídavém startu z Měcholup (okresní IV. třída).

V druhé půli se hra otočila

V druhé půli se hosté snažili s výsledkem něco udělat a poslali do hry Csonku a rychlého Harthana. V úvodu si domácí vytvořili ještě pár šancí, neproměnili je a pak jim došel dech. Hosté je zatlačili a začali si vytvářet šance oni. Holeček střílel do brankáře, Pšígrocký a Šebek pálili vedle a Holeček vysoko nad. Ve 63. minutě se Dobroměřice dočkaly – za obranu poslal křížný pas Aleš Rus, Jan Harthan utekl obraně a přehodil vyběhnutého brankáře – 1:2. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali až v 87. minutě. Střídající Ivan Halíř (49 let) odcentroval z pravé strany před branku, kde Tomáš Kroupa hlavou dal na konečných 2:2.

Po remízovém stavu se šlo na penalty. První domácí kapitán Slušný poslal vysoko nad. Hrající trenér hostů Šebek také nedal – brankář vyrazil. Ve druhé sérii domácí Soukup také nedal, brankář Sedláček vyrazil. Naopak Holeček přesně k tyči rozvlnil síť. V třetí sérii domácí Sedláček vyrovnal na 1:1, Reh se ale také nemýlil – 1:2. Když ve čtvrté sérii domácí stoper Fleischer nedal (Sedláček opět vyrazil) a Kroupa naopak proměnil, bylo rozhodnuto, že bod navíc do tabulky mají Dobroměřice.

Domoušice – Dobroměřice 2:3 (2:0) po penaltách

Branky: Sedláček, Fleischer – Harthan, Kroupa; Rozhodčí Cvachoušek; ŽK 1:2; 100 diváků

TJ Sokol Domoušice: Kousek – Lokajíček, Barton, Fleischer, Slušný – Urma, Zlatohlávek (90. Z. Kutner) – Soukup, Sedláček, Suchý (78. Kocek) – Uhlík

FK Dobroměřice: Sedláček – Daniš (46. Csonka), Šebek, Kaleja, Kroupa – Smola, Reh, Rus (84. Halíř), Holeček – Sochor (46. Harthan), Pšígrocký (79. Miraj)