„Hlavní rozdíl byl v nasazení a vůli se porvat o výsledek,“ řekl trenérův asistent Pavel Verner po utkání. Dobroměřičtí postrádali kromě Hrušeckého (trest na 1 utkání), Vilda (zaměstnání) a Havelky (zranění) především brankáře Sedláčka (natržené vazy v kotníku). „Roman Starý ale zachytal dobře, na gólech nenese vinu a další tři sóla domácích ještě vyřešil. Jeho premiéru v mistrovském utkání mu spoluhráči vůbec neusnadnili,“ dodal Verner.

O výsledku bylo rozhodnuto už do přestávky. Již ve 14. minutě po ztrátě míče hostů šel sám na branku Moravec a dostal Duchcov do vedení. Stejný hráč potrestal podobnou chybu hostů ve 25. střelou ze 25 metrů přímo do šibenice a třetí gól padl ve 32. ze sóla Vrkoslava. Hosté měli dvě šance zásluhou Hendrycha, ale jednou přestřelil a jednou ztratil míč v louži.

„Vítězství domácích bylo zcela zasloužené. My se teď musíme připravit na sobotní derby s Tuchořicemi,“ uzavřel hodnocení Pavel Verner.

Duchcov – Dobroměřice 3:0 (3:0)

Branky: 14. a 25. Moravec, 32. Vrkoslav. Rozhodčí Florián, ŽK 2:4, ČK 1:0 (85. Giňa), 60 diváků.

Dobroměřice: Starý – Bučil, Halíř, Kroupa, P. ŠTranc – Daniš, A. Rus, Plachý, Krupka – Hendrych, Sekula. Trenér Karel Šidlof