Fotbalová historie FK Hlubany je velmi mladá, vždyť klub s tímto názvem se objevil na fotbalové scéně až na podzim roku 2002.

Přesto činnost nového výboru, hráčů a fandů už vstoupila do historie.

Nejprve to bylo vybudováním areálku na místě někdejší bažiny, kde se odvedl pořádný kus práce. Pak Hlubanští vstoupili do historie největšími návštěvami v okrese, protože 250 diváků na utkání nebylo žádnou výjimkou. I přesto, že v prvním roce skončili poslední v nejnižší soutěži, ale těch 14 bodů řádně oslavili.

Postupně se lepšili, až v loňské sezoně, kdy sice ztratili náskok, mohli ještě postupovat postupovat ze 2. místa. To furiantsky odmítli stejně jako vítězné Buškovice i třetí Lubenec.

Letos mají Hlubany ve III. třídě skupině C po deseti zápasech 20 bodů, což stačí na 3. místo. Mají sice nejlepší obranu, neboť dostali jen 8 branek, ale trochu je trápí, že nedávají góly. A tak poslali do útoku brankáře Dušana Fráka, který přišel ze sousedních Podbořan. A záložní gólman je překvapil, neboť se stal nejlepším střelcem.

Od doby, kdy exkanonýr Petr Helus po druhé operaci menisku jen postává u lavičky a mužstvo koučuje, však střelec chybí. Vždyť druhým nejlepším kanonýrem je defenzivní hráč, kapitán Roman Hodek a třetím obránce Milan Kareš. „Ještě že máme gólmana, kterému to pálí,“ říkají fandové a věří, že se nový kanonýr zrodí na zimním turnaji v Krásném Dvoře.