Prošel bundesligou, Spartou, kariéru výborně nastartoval v Blšanech. Odborníci jeho obrovský talent srovnávali třeba i s Rosickým. Jenže… Podle mnohých svůj um neprodal dostatečně, ač má ve své sbírce zajímavé kluby. Podle zasvěcených, kdyby nežil tak „hýřivý" život a věnoval se více fotbalu, mohl zářit daleko více.

Jan Šimák nakoukl v osmnácti letech do velkého fotbalu v Blšanech, tehdy ještě druholigových. Pomohl jim do první ligy, kde zazářil, pak zamířil do bundesligy, třeba Hannoveru nebo Leverkusenu a oblékl také dres Sparty. V poslední době jako by se o šikovném záložníkovi nemluvilo, trochu se vytratil…

Domů bez váhání a s radostí

Teď hlásí návrat! Ve čtyřiatřiceti letech znovu míří do Tábora, domů. Obléká dres MAS Táborsko, které hraje druhou ligu. „Jsem strašně rád, že jsem po dlouhých letech doma. Moc si to užívám. Doufám, že mé výkony porostou. Nikdy jsem se netajil tím, že se chci vrátit domů. Když mi nevyšlo další zahraniční angažmá a zavolal mi majitel klubu Jiří Smrž, neváhal jsem. Mohl jsem čekat na další nabídky, ale už jsem nechtěl nic riskovat. Jsem rád, že jsem doma. Táborsko kope druhou ligu, což je fantastické. Budu se moc snažit mu pomoci," řekl Jan Šimák pro klubový web Táborska.

Šimák, o kterém dodnes kolují v Blšanech a okolí až neuvěřitelné historky z jeho bohémského života, se domů opravdu těší. „Moc dobře se doma cítím. Odcházel jsem z Tábora jako velmi mladý hráč do Blšan, nikdy jsem se tu moc neohřál. Skutečně jsem rád, že jsem zpátky doma. Moc jsem se na tento okamžik těšil. Snažil jsem se s novým týmem potrénovat. Věřím, že všechno bude na hřišti klapat a že vedení týmu a diváci budou s mými výkony spokojeni," pokračuje na webu týmu MAS Táborsko.

Šimáka si bral trenér domů

Známé je například hlídání trenéra Beránka. Ten si před důležitými zápasy, jak nedávno vzpomínali pamětníci z Blšan, bral Jana Šimáka dokonce domů, aby byl na zápas na sto procent připraven.

V první řadě byl a je Jan Šimák skvělým fotbalistou. Svými kousky hodně bavil diváky v Blšanech, poté i v Německu. Když měly Blšany Šimáka, stoupaly vzhůru… I nyní, v Táboře, bude tahounem. „Samozřejmě s tím počítám. Vracím se ze zahraničí, hrál jsem ve velkých německých klubech. Očekávání tady jistě budou. Lidé budou ode mě chtít vidět něco navíc. Doufám, že je nezklamu."