Bohatou nabídku v krajských fotbalových soutěžích mají příznivci nejpopulárnějšího sportu právě tento víkend. Vždyť z 10 zástupců jich hraje osm doma, ven jedou jen Žatec B a Louny A.

V případě lounského áčka jde jen o formální výjezd, neboť se přesune jen o necelý kilometr do Dobroměřic, kde se hraje šlágr regionu v 1.A třídě. Louny jsou po dvou kolech na 3. místě, zatímco domácí Středohor je po dvou prohrách předposlední, když jako jediné mužstvo skupiny nevstřelili Dobroměřičtí ani branku. „To je náš největší problém, protože do šancí se dostáváme, ale nedokážeme je proměnit,“ je si vědom trenérův asistent Pavel Verner. „Navíc jsme v prvních utkáních nebyli kompletní, neboť Krupka byl na dovolené a Plachý v trestu. V sobotu už budou oba připraveni nastoupit.“

Středohor sází na kapitána Plachého

Právě od kapitána Josefa Plachého si Středohor dost slibuje. Je vyhlášeným exekutorem trestných kopů a standardních situací vůbec. V nedalekém táboře FK Louny se připravuje favorizovaný FK. „Také my jsme kompletní, otazník je jen nad Bohatou, který v úterý vynechal trénink kvůli svalovým potížím,“ odpovídá na náš dotaz jeden z trenérů Petr Jantoš. „Na derby utkání jsme připraveni, jen musíme přizpůsobit naší hru jejich užšímu hřišti.“

Na otázku, kdo ze tří brankářů nastoupí mezi tyče, se vyhnul odpovědi s tím, že o tom rozhodne za mužstvo zodpovídající trenér Zdeněk Novotný. Nejzkušenější lounský brankář Jiří Šindelář utrpěl před třemi roky na tomto hřišti vážné zranění hlavy po srážce se spoluhráčem, ale po vyléčení už od té doby odchytal spoustu dobrých zápasů. V domácím týmu čeká patrně operace Vavříčka, jenž začal po půlroční pauze trénovat a obnovilo se mu zranění kolena. Po sundání sádry už trénuje Aleš Rus, ale zatím ještě není připraven na utkání. „Dnes rozhodně nejsme favoritem, navíc jsme začali špatně jako loňskou sezonu. Přesto bychom rádi už bodovali,“ dodává Pavel Verner.

V této soutěži se hrají ještě další utkání. Už dopoledne přivítají 9. Tuchořice třetí celek tabulky Horní Jiřetín a 8. Domoušice hostí vedoucí Litvínov B. Pátý účastník z okresu SK Černčice je zatím poslední bez bodu se skorem 1:11 a hraje v neděli se 4. mužstvem tabulky FK Kopisty.

V 1.B třídě je nabídka skromnější. Ven jede jen poslední Slavoj Žatec B v sobotu na půdu SKP Kadaň . V sobotu hrají doma 4. Podbořany, které hostí zatím překvapivě 2. tým soutěže Ku–laci Havraň a šesté Postoloprty přivítají 11. tým Březenecká Chomutov. Hitem kola je utkání neporažených mužstev v Lounech na cyklistickém stadionu, kde se domácí B tým střetne s vedoucím Mezibořím. Toto utkání je na pořadu až v neděli od 17 hodin.