Zamotává se a zamotává. Tabulka fotbalového krajského přeboru nabízí každý týden nové a nové pořadí.

Třetí jarní kolo nebylo výjimkou. Favorité z čela tabulky překvapivě ztrácí, Žatec už na Louny potřebuje nahnat tři body, Blšany na lídra ztrácejí pět a jsou sedmé.

Blšany až teprve ve třetím jarním kole vyhrály, doma porazily Neštěmice brankou Radka Krejčíka a zastavily tak svůj jarní pád tabulkou. Jeden z aspirantů na postup je aktuálně „až“ sedmý, na špičku tabulky ale příliš bodů neztrácí, pět na první místo. Příští víkend jedou Chmelaři na půdu Proboštova, předposledního celku tabulky, body by tedy rádi přivezli. Zajímavostí bude střetnutí trenéra Proboštova Přemysla Bičovského se svým bývalým celkem, slavný internacionál totiž Chmelaře vedl ve druhé lize.

Naopak pořádně si svou pozici ztížil Žatec. Po prvním jarním kole se dostal do vedení, minulá remíza ho odsunula na druhé místo. Aktuálně je Slavoj třetí, když celý zápas vedl 1:0 nad Bezděkovem, který hraje ve středu tabulky, kvůli nepozornosti v závěru duelu se ale fotbalisté Slavoje vzdali všech bodů a jejich tým klesk na třetí příčku. První Louny mají náskok tří bodů. Za Žatec už přitom opět nastoupili všichni tři zkušení exligisté Svoboda, Horňák a Čížek, ani oni ale nezabránili desetiminutovému výpadku Slavoje, díky kterému přišli fotbalisté Žatce o všechny body v samém závěru střetnutí. Žatec příští týden hraje se čtnáctým Střekovem.

Také Louny nevyužily své možnosti naplno. Jejich hráči si mohli v tabulce krajského přeboru vybudovat slušný náskok, odmítli jej ale jen remízou s Kadaní. I remíza 0:0 ale zatím stačila Lounům k udržení pozice lídra, mezi tandem Louny – Žatec se ale vklínilo Štětí. Doma se na jaře ještě střelci Loun neprosadili, mohou to napravit v dalším kole na půdě Bezděkova.