Po třech jarních kolech fotbalového krajského přeboru hledají týmy z okresu Louny střelce.

Žatec a Louny hrají ve špičce tabulky, Chmelaři jsou také v horní polovině, více střelců by všem týmům ale určitě situaci v boji o postup zlehčilo. Blšany se zatím trefily jen jednou, Louny doma dvakrát vyšly na prázdno. Jen v Žatci našli spolehlivého autora branek, do sítí soupeřů se už čtyřikrát trefila nová posila Radek Čížek.

Bývalý velmi úspěšný ligový hráč a ještě na podzim fotbalista nedalekých Blšan je na jaře opravdu při chuti. Dvě branky Kadani, jedna Bezděkovu a jedna Proboštovu. Čížek je vlastně jediným střelcem Slavoje ze hry, ještě jednou se trefil Zdeněk Svovoda, ten ale z pokutového kopu.

Hledá se další střelec

Dalšího střelce Žatec zatím marně hledá. Útočníci Macháček, Baierl, Procházka, Poborský, ani nový Jakubov, se zatím na jaře neprosadili. Na Slavoji se tak už mohou začít ptát: „Kdo jiný než Radek Čížek se konečně trefí?“ První šanci na nápravu budou mít spoluhráči Radka Čížka už o víkendu na hřišti čtnáctého Střekova, kam třetí Žatec zajíždí.

Louny ve třech jarních zápasech vstřelily čtyři branky. Všechny ale v jediném utkání s Proboštovem, dvakrát se úspěšně prosadil J. Suchý, jednou Lesniak, poslední branku si proboštovští hráči dali sami. V dalších dvou střetnutích ale lounští fotbalisté, v obou případech doma, vyšli na prázdno. Už dvakrát lídr tabulky krajského přeboru doma remizoval 0:0, střelec se nanašel. Louny nejprve nenašly recept na Neštěmice, podruhé na Kadaň.

Louny doma dvakrát s nulou

„Je to velká škoda. Soupeř byl k poražení, ale trápí nás střelecká nemohoucnost. Doma se nám hraje velmi špatně proti deseti obráncům,“ hodnotil lounský trenér Karel Šidlof střelecké trápení svých svěřenců po posledním duelu právě s Kadaní. Louny v dalším kole narazí na Bezděkov, který v minulém kole překvapivě porazil Žatec, jenž měl převahu, celý zápas vedl, ale v posledních deseti minutách si jeho hráči nechali dát dvě branky.

A kdo že střílí v Blšanech? Tým, který tradičně spoléhal na útok a diváky bavil mnoha góly, se na jaře také ještě nerozjel. Chmelaři nejprve podlehli Litoměřicím 2:0, v dalším kole Souši 3:0, poprvé se tak trefil až Radek Krejčík doma proti Neštěmicím a zařídil výhru 1:0. Blšany se o víkendu představí s předposledním Proboštovem, uvidíme, jestli konečně jejich hráči seřídí střelecké mušky.