Z jarní části fotbalového krajského přeboru se stává výborně napsaná detektivka. Další kolo jen potvrdilo, že tabulka je extrémně vyrovnaná, vždyť mezi prvním a osmým týmem je rozdíl jen tří bodů, o postup tak bojuje půlka tabulky.

Devatenácté kolo přineslo další zajímavé a někdy překvapivé výsledky. Týmy z úplné špičky prohrávaly, naopak ze středu tabulky se díky výhrám některé celky dotáhly. Špička je hodně široká, ztratit může prakticky každý s každým a jakékoli zaváhání může znamenat sešup nebo naopak jízdu výtahem nahoru v „našlapané“ tabulce.

Žatec šel dolů

Své o tom může vyprávět například Žatec. „Tabulka je po minulém kole opět o něco více vyrovnaná. Každá ztráta i jediného bodu může v konečném účtování rozhodovat,“ uvědomuje si Pavel Koutenský, trenér žateckého Slavoje.

Právě jeho svěřenci přitom v devatenáctém kole překvapivě nestačili na až čtrnáctý Střekov, prohráli bez opor Svobody a Horňáka 1:2, a spadli z první trojice „až“ na sedmé místo. Ztráta na prvního jsou ale jen tři body. „Je ohromná škoda těchto ztrát. Pokud chceme hrát na špici, musíme k tomu přistupovat jinak,“ říká důrazně.

Žatec hraje o víkendu doma, v neděli 10. dubna přivítá na svém hřišti od 16.30 hodin třinácté Lovosice. Papírově by tedy měli být favoritem domácí, ale v letošním ročníku krajského přeboru není nic jistého. „Už bychom v dalších zápasech měli mít k dispozici Zdeňka Svobodu a Michala Horňáka, o body a lepší umístění v tabulce se určitě ještě popereme,“ nevzdává se útoku na úplnou špičku tabulky Koutenský.

Chytí se konečně lounští střelci?

Také Louny v minulém kole nebodovaly, přesto si ale udržely díky ztrátám dalších klubů ze špičky pozici lídra. Louny, podobně jako Slavoj, mají problém na jaře se střelci. Ve třech zápasech vyšly naprázdno. „Musíme konečně střeleckou smůlu prolomit. Na jaře bude o umístění rozhodovat každé minimální zaváhání,“ ví také Pavel Domecký, předseda lounských fotbalistů. Lounští fotbalisté se představí ve dvacátém kole také doma, hrají se Střekovem v neděli od 16.30 hodin.

Naopak ze středu nahoru míří Blšany. Ty v úvodu jara dvakrát prohrály, teď ale ve dvou duelech slavily úspěch a rázem jsou zpět ve hře o postup. Aktuálně jim patří šestá příčka, na první Louny ztrácejí jen dva body. Chmelaři hrají už dnes, v pátek 8. dubna od 19 hodin změří síly s dvanáctou Kadaní.