Nejlepším celkem z regionu ve fotbalovém krajském přeboru je po třiceti kolech Žatec. Patří mu v konečném účtování čtvrtá pozice. Blšany na jaře „letěly" dolů tabulkou a jsou jedenácté, Postoloprty skončily třinácté.

Slavoj se s letošním ročníkem krajského přeboru rozloučil domácí vysokou výhrou nad čtrnáctým Chomutovem. Žatec jej přehrál před domácími fandy 10:3. Jen dva body dělí Žatec od bronzové příčky, která nakonec patří Krupce, stříbrný je Proboštov a jednoznačným vítězem je Štětí.

Slavoj v sezoně získal do tabulky osmnáct výher, dvanáctkrát prohrál. Litovat mohou v Žatci velmi špatného vstupu do sezony, kdy na začátku podzimu se nedařilo a tým zaznamenal několik porážek v řadě. Později na podzim se ale žatečtí fotbalisté „probudili" a probojovali se na jaře až na konečné čtvrté místo.

Čtěte také: Slavoj v posledním zápase potěšil své fanoušky

Opačným směrem putovaly Blšany. Zatímco po podzimu tým bojoval na špičce tabulky, na jaře se kádr rozhádal, dva zápasy Chmelaři vůbec neodehráli a další sehráli v hodně kombinované sestavě, už bez svých lídrů. A Blšany tak „letěly" směrem dolů v tabulce, zastavily se až na jedenácté příčce. V sezoně Chmelaři čtrnáctkrát vyhráli a šestnáctkrát prohráli.

Se sezonou se pak Blšany rozloučily ostudou, když v Modré prohrály 0:24… 

Čtěte více: Ostuda: Blšany dostaly v Modré nevídaných 24 branek

Až třinácté jsou na konci sezony Postoloprty. Tým desetkrát vyhrál a dvacetkrát prohrál. V posledním duelu podlehly Postoloprty Hornímu Jiřetínu 1:5. Ve složité matematice postupů a sestupů, odhlášení a přihlášení různých týmů tak zatím není jasné, jakou soutěž budou příští sezonu Postoloprty hrát.

Více z utkání: Postoloprty zase prohrály, závěr sezony se nepovedl

Fotbalová tabulka