Fotbalisté FK Louny k nováčkovskému elánu v KP přidali i vyspělý taktický výkon, aby v sobotu vyhráli na půdě druhého nováčka Krupky a udrželi si svůj náskok v čele tabulky.

„Vedení a hráči Krupky po vítězství v Žatci byli příliš sebevědomí, včetně článku v novinách, což nás dost nabudilo,“ líčil přípravu a průběh trenér Karel Šidlof.

„Ukázali jsme jim, že naše výkony nejsou dílem náhody. Pečlivě jsme se na utkání připravovali, cvičili standarky a hráči splnili všechno, co jsem od nich požadoval.“

Výborně zahrála celá zesílená obrana (4+1) i s brankářem a domácí k ničemu nepustila prakticky celé utkání. Před záložní řadou operoval na hrotu Michal Lesniak, který zařídil obě branky vítězů.

Nejprve v 66. vybojoval míč a sám akci po kličce stoperovi úspěšně zakončil. V 88. podobným způsobem připravil tutovku pro Hasila, který ji také využil. Mezitím domácí Pinďák v 75. vyslal míč, který se otřel o tyč Jindřichovy branky, což byla jediná nejnebezpečnějí akce Krupky. Ta doma prohrála poprvé po dvou a půl letech (naposledy 12. 4. 2008 ještě v 1.B třídě)!

Krupka – Louny 0:2 (0:0)

Branky: 66. Lesniak, 88. Hasil.
Rozhodčí P. Černý (všichni výborní), ŽK 1:1, 200 diváků.

Louny: Jindřich – J. Suchý, V. Suchý, Jamrich, Břečka – Baňka (75. Podroužek) – Střelec (60. Kyncl), Hasil, Trup, Lazarik – Lesniak.