Díky postupu tří mužstev z fotbalového krajského přeboru Ústeckého kraje do divize slaví postup také v Kryrech.

Fotbalisté tamního Havranu skončili v I.A třídě sice „až“ na třetím místě, přesto si ale v sezoně 2011/12 zahrají krajský přebor.

Letní přípravu zahájili Kryrští v úterý 12. července. Trénovat a hrát přípravné zápasy budou v Blšanech, neboť na jejich hřišti se instalovala spodní závlaha a několik týdnů se na něm hrát nesmí. Začátek krajského přeboru by ale Kryrští měli stihnout, na svém hřišti přivítají v sobotu 16. července v 17 hodin Krupku.

„Samozřejmě se chceme v krajském přeboru udržet. A chceme hrát divácky atraktivní fotbal,“ řekl hrající trenér kryrských fotbalistů Richard Zelinka. Jeho asistentem se stal Jiří Bešík, který plánuje ukončit aktivní kariéru. „Chtěl bych ho ale ještě přemluvit, aby v případě potřeby do utkání nastoupil,“ uvedl R. Zelinka.

Chceme posílit hlavně obranu

Z hlavního mužstva Kryr odchází další zkušený fotbalista – Milan Franc. Ten chce na vlastní žádost hrát už jen za „béčko“, které si letos vybojovalo postup do okresního přeboru. Osa týmu by měla zůstat neměnná, složená ze zkušených hráčů – v brance Bartoš a v poli Gregor, bratři Martin a Tomáš Beránkové, Michal Plánička, Richard Zelinka, Jiří Jarolím a Radek Kučera. „S posilami počítáme a zkoušíme je, chtěli bychom tak tři nové hráče. Hlavně potřebuje posílit obranu,“ řekl R. Zelinka. Ten má v plánu do širšího kádru zařadit i některé hráče „béčka“, které si suverénně zajistilo postup do okresního přeboru. „Do přípravy áčka se už někteří zapojili, jedná se hlavně o mladší hráče se zkušenostmi z blšanského ligového dorostu,“ vysvětlil.

Fotbalisté Kryr už mají naplánované přípravné zápasy. V sobotu 16. července se od 10.30 v Blšanech utkají s Toužimí, o týden později sehrají od 17 hodin zápas v Krásném Dvoře se Žluticemi. V plánu jsou pak ještě přípravné zápasy v Blšanech s domácími fotbalisty a Souší.