Sympatický dojem zanechali v duších svých fanoušků fotbalisté Kryr po závěrečných dvou přípravných duelech před obnovenou premiérou v krajském přeboru.

Dokázali remizovat s divizní Souší a proti Chmelařům, kteří jsou také v divizi, byli herně vyrovnaní, jen zbytečné chyby v defenzivě je připravily o další cenný skalp. Vydrží forma Havranům i do mistrovské soutěže?

„Chceme hrát určitě atraktivní fotbal pro diváky a být důstojným účastníkem krajského přeboru. Naše možnosti ale ukáže až samotná soutěž,“ ví Richard Zelinka, hrající trenér Havranů.

Z Kryr nehlásí žádné odchody, kariéru ale ukončil zkušený Jiří Bešík. Bývalý střelec Blšan bude působit u mužstva jako asistent. Další zkušený muž, Milan Franc, jde na vlastní žádost do B týmu.

„Jinak ale máme samé příchody. Osa týmu zůstává stejná jako byla v A třídě. Navíc přišel Jan Fridrich, který hrával za dorost Blšan a pak v Bohemce. Do Kryr také míří Lukáš Imríšek, jenž hrál za Kadaň krajský přebor. V jednání je příchod Břečky a ještě jednoho kvalitního fotbalisty,“ vyjmenovává největší posily Zelinka. Havrani ale sahají také do vlastních řad. „Chceme dát více šancí mladým, aby nás postupně mohli nahradit. Do týmu proto začleníme pět dorostenců,“ pokračuje trenér.

Premiéru v krajském přeboru si odbudou v Kryrech už dnes, v sobotu 13. srpna. Od 17 hodin přivítají Havrani na svém stadionu Krupku. V druhém kole zajíždějí do Loun.