Pětigólový příděl nasázeli fotbalisté Kryr v sobotu 28. srpna soupeři z Duchcova.

V zápase, zejména v první půli, to však neměli vůbec jednoduché.

První branka utkání padla po chybě kryrské obrany hned v sedmé minutě, kdy se šikovně dostal k míči duchcovský útočník Patrik Pokeš – 0:1. Nezkoncentrovaní Havrani z Kryr pak dlouho hledali recept na účinnější hru, která by jim přinesla brankové příležitosti a góly.

Teprve v 33. se k míči dostal po přihrávce zleva Vít Karban a razantně zavěsil. Od té chvíle měli Kryrští navrch, ale soupeř dobře a tvrdě bránil. Po přestávce se Havrani prosazovali už lépe a většinou se hrálo na polovině hostů. Druhou branku domácích dal v 50. po výborně zahraném rohovém kopu Tomáš Beránek hlavou.

Hosté ovšem vzápětí využili hrubé chyby obrany Havranů a z rychlého protiútoku vyrovnali. Domácí to ale nepoložilo. Neustále dotírali a výbornými akcemi především po pravé straně Duchcov přečíslovali. V 60. se podařil skvělý únik Jiřímu Jarolímovi, který dal vedoucí branku. Kapitán hostí Zdeněk Vosátka pak dostal za faul červenou kartu a Kryrští už to měli snažší. V 75. dostal opět Jarolím výbornou přihrávku od Karbana a obhodil brankáře. Poslední branka padla v 87., z velkého vápna se trefil Zelinka.

Kryry - Duchcov 5:2 (1:1)

(jkt)