Premiéru měl v sobotu 21. srpna okresní přeborník FK Blažim, jenž se krajskému fotbalu představil při derby v Lenešicích, které nastupovaly do další sezony s obavami.

V týmu domácích totiž chybí kanonýr P. Zomer, jemuž skončilo hostování z Cítolib, zraněný je Budina, a v brance se překvapivě objevil někdejší superstřelec a klíčový hráč, kapitán Pavel Salač.

Domácí mu mohli děkovat, že je podržel. Zejména ve 22. při sólu Kratochvíla ukázal dokonalou reakci na přizemní střelu a měl další výborné zákroky. Že přes dvacet let hrával v poli, dokazoval zpracováním míčů při někdy riskantních „malých domů“.

Lenešičtí šli lacino do vedení, když si ve 12. minutě nerozumněli brankář Bartko s kapitánem Stříbrným, což využil ke skorování Doležal.

Také druhý poločas měl podobný průběh. Aktivní hosté se sice tlačili na domácí polovinu, ale co nepochytal Salač, spálili sami. Sokolové, kteří nevyužili dvě šance, se do ofenzivy vysouvali dlouhými míči, většinou zakončovanými střelami ze střední a větší vzdálenosti.

To jim vyneslo pojišťovací gól v 67., kdy Reinigerův přímý kop doplul do malého vápna k Pavlovi Koželuhovi, který tak zvýšil na 2:0.

Blažimští zahodili ještě několik šanci, a tak vstřelili svůj čestný úspěch a první gól v 1.B třídě až v 89. zásluhou střídajícího Davida Rejlka.

Vzrušení nastalo v 90. minutě, kdy hosté marně reklamovali ruku domácích v pokutovém území. I když byla Blažim herně lepší, na první body si ještě musí počkat.

Lenešice – Blažim 2:1 (1:0)

Branky: 12. Doležal, 67. P. Koželuh – 89. D. Rejlek. Rozhodčí Lepeš, 100 diváků.

Lenešice: P. Salač – Číka, Smrčka, Fekeš, Bauer – Doležal, Ďuračka, V. Belan, P. Koželuh – Reininger, L. Koželuh (Luxa, Zagora)

Blažim: P. Bartko – Martinovský, Sladkovský, M. Rejlek, Hudek – Stříbrný, Kout, Nemrava, Hegenbart – Kratochvíl, Lechman