Nováček 1.B třídy postoupil na 3. místo výhrou nad fotbalisty Žatce B, kteří jsou jen o skore na 4. místě.

Hosté nastoupili s 8 hráči mladšími 20 let, z toho byli tři 17letí dorostenci! Žatecká rezerva byla oslabena o hráče, kteří hráli za A tým. Proto místo špílmachra Bešíka v obraně vedle 40letého Oppela zaujal 17letý Tomáš Hynek.

„Musím pochválit hlavně dorostence, že po svém dopoledním utkání podali také odpoledně výborné výkony a stačili i fyzicky,“ ocenil bojovnost mladíků i celého mužstva žatecký trenér Štefan Lesniak. „Nevyužili jsme však vyložené šance, zatímco domácí v prvním poločase skorovali třikrát vždy po něčí individální chybě.“

Už v 11. odmával asistent nastřelenou ruku a penaltu proměnil domácí kanonýr Pavel Salač. Ve 25. sice vyrovnal Oppel, ale ve 38. dal tak krátkou malou domů, že Ďuračka dostal Lenešice do vedení. Po srážce brankáře s bekem dal snadno Vlastimil Rückl 3. gól domácích, ale vzápětí snížil V. Kouba na 3:2.

Tentýž hráč spálil tři sóla po přestávce. Zlom nastal v 65., kdy rozhodčí Svoboda vyloučil hostům Martina Oppela. „První žlutou mu dal snad omylem, ale ta druhá za pět minut byla jasná za držení,“ přiznal Lesniak a litoval nejcitelnějšího oslabení. Hosté přesto usilovali o bod, ale v 85. a 89. dostali dvě branky od Vl. Rückla. To už hráli hosté jen v devíti, neboť tři minuty po svém příchodu byl vyloučen Elias za faul na unikajícího útočníka.

S. Lenešice – Slavoj Žatec B 5:2 (3:2)

Branky: 11. (pen.) Salač, 38. Ďuračka, 45., 85. a 89. Vl. Rückl – 25. Oppel, 45. V. Kouba. Rozhodčí Evžen Svoboda, ŽK 0:5, ČK 0:2 (65. Oppel, 87. Elias), 150 diváků.