Generálku na vstup do krajského přeboru měli fotbalisté Slavoje Žatec v sobotu 4. srpna v Libočanech v utkání se Sokolem Domoušice, kterého v nejvyšší krajské soutěže právě vystřídali. Nejlepším mužem na hřišti byli domoušický kapitán Milan Laurich, který stačil bránit, rozehrávát a byl i nejpilnějším střelcem. Své kvality ukázal v závěru i nechytatelným vyrovnávacím gólem na konečný výsledek 2:2.

Odchody pěti domoušických hráčů po sestupu byly v sestavě více než patrné, vzhledem k tomu, že ještě chyběli z pracovních důvodů Maliňák a Müller. Naštěstí jim výborně zachytal Lukáš Šulc, v obraně byl nejjistější hrající asistent Milan Franc a v poli zmíněný Laurich. Mužstvo doplněném o nováčky hlavně z řad dorostu se patrně bude delší čas sehrávat.

Okénka v obraně však stačili uhlídat nejzkušenější hráči hostů (Franc i Laurich hrávali za Žatec ještě v divizi). Slavoj představil nováčka 19letého Ondru Plášila (skončil v dorostu Teplic), který ukázal, že je důstojným nástupcem na Postoloprtsku dobře známého fotbalového klanu Plášilů. Nejlépe mu sekundoval Roman Bauchner, jemuž však nepřálo střelecké štěstí. Poprvé hrál z Podbořan hostující Jiří Fišer, jehož jsme vídávali hrát lepší zápasy. Z jeho tří střeleckých pokusů byl nejhezčí ve 49. minutě, kdy jeho trestný kop do šibenice zázračně vytáhl Šulc na roh.

Po dlouhé přestávce hrající St. Sirový ukázal, že hrát nezapomněl, horší to je asi s kondicí, ale vydržel celé utkání. Jeho gól se zpracovaním míče mezi beky a zakončením byl ukázkový. Domácím chyběli Oppel, bratři Laiblové, Břečka (hrál za Blšany ČFL) by se měl vrátit, ale chyběl Klíč, kterého už testují v Německu.

Žatec – Domoušice 2:2 (0:0)

Branky: 64. Plášil, 67. Sirový – 76. pok. kop Franc, 83. Laurich. Rozhodčí Hofmann st., ŽK 1:0, 100 diváků.

Žatec: Voigt – Stančík, Zlatohlávek, Uhliar, Vrábík – Bauchner, Sirový, Plášil, Fišer – M. Jarolím (61. Glöckner), Klíma. Trenér Jan Laibl

Domoušice: L. Šulc – Karpíšek, Houdek, Franc, Mazura – Prokeš, M. Laurich, Volkmann (55. M. Suchý), A. Chlouba – Stanislav (46. M. Šulc), Amler. Trenér P. Štádlík

Fotbalový Slavoj ztratil vedení