Série čtyř vítězství v řadě posunulo fotbalisty Slavoje Žatec už na druhé místo ve krajského přeboru a v neděli budou bojovat s FK Louny o vedení v tabulce.

O sobotní výhru 1:0 v Litoměřicích se postaral gólem ve 33. minutě obránce Martin Vávra po výletě od vlastní branky s finální narážečkou s Paulem.

„Do utkání, v němž jsme věděli, že v poločase skončí Horňák se Svobodou pro klubové povinnosti ve Spartě B, vstoupili naši hráči až příliš motivovaní, že za 20 minut dostali dvě žluté karty. Až jsem je musel přibrzdit,“ říká trenér Pavel Koutenský.

Po nevyužité šanci Macháčka (přihrávka Svoboda) ve 26. a ve 30. Baierla (Krejčík), který jen trefil Diveckého v brance, rozhodl Vávra. „Musím mužstvo pochválit za taktickou, disciplinovanou a dobře organizovanou hru, která nám vynesla převahu,“ pokračuje trenér. „Po očekávaných změnách v poločase však přišlo brzy zranění střídajícího Loose a v 67. jsme měli třetí střídání.“

Když domácí zjistili, že už nehrají Horňáka a Svoboda, vrhli síly do ofenzivy, ale jejich pootevřenou obranu už hosté nepřekonali. Příležitosti, které měl hlavně Hankocy, by se měly využít. Naopak v nastavovaném čase největší šanci domácích zlikvidoval nohama Zaťko.

“Myslím, že za poslední měsíc jsme udělali pěknou pozvánku pro diváckou kulisu na nedělní derby.“

Litoměřice – Žatec 0:1 (0:1)

Branka: 33. M. Vávra. Rozhodčí P. Černý, ŽK 4:4, 205 diváků.

Žatec: Zaťko – Vávra, M. Horňák (46. Hynek), Heinc, Krejčík – Paul, Zlatohlávek, Z. Svoboda (46. Loos, 67. Hankocy), Ilavskij – Macháček, Baierl