Vedoucí tým fotbalové 1. A třídy FK Louny přivezl z horké půdy devátého Sokola Březno tři body. Trenér Petr Jantoš tentokrát nemohl počítat se stabilními brankáři Jindřichem ani Šindelářem (osobní důvody), ale skvěle je zastoupil Luboš Petřík. V základu dostal poprvé příležitost Jiří Hotový, po nemoci nastoupil Jakub Suchý, ale stále zraněný Hasil začal jen na lavičce. Domácím chyběl brankář Martin Lux (je v trestu) a chytal hráč z pole.

Hostující Louny se dostaly pod tlak

Domácí začali velmi důrazně, některé jejich nevybíravé zákroky rozhodčí Milichovský velkoryse přehlížel a hosté se tak dostávali pod tlak. V 10. minutě odstoupil domácí hráč po hlavičkovém souboji s Chaloupkou. Březno hrozilo převážně ze standardních situací. Ve 35. se ujalo vedení tvrdou křížnou střelou Kříže z levé strany.

S příchodem Hasila do druhé části tradičně hosté přeskupili řady a začali hrát na tři útočníky. Obraz hry se změnil, ale domácí vyráželi k nebezpečným brejkům, při kterých hosty podržel Petřík. V 84. další brejkovou situaci musel řešit faulem Jakub Suchý, za což nemohlo následovat nic jiného než červená karta.

Přesto se v deseti podařilo vyrovnat, když se v 87. hlavou prosadil střídající Vladimír Kosinský. Hosté se vrhli do dalšího útoku, jejich snaha a převaha přinesla vítěznou branku v 93. minutě po krásné akci, založené kapitánem V. Suchým přes Kosinského na Zdeňka Kubisku, který si pohrál s domácí obranou a chladnokrevně rozhodl dramatické utkání 1:2.

Louny uhájily jednobodový náskok před Oldřichovem, který vyhrál v Černčicích 5:0. V následujících dvou týdnech se představí FK dvakrát na domácí půdě, kde hostí L. Chomutov B a v derby Středohor Dobroměřice.

Březno – FK Louny 1:2 (1:0)

Branky: 35. Kříž – 87. Kosinský, 90 .(+3) Kubiska.

Rozhodčí Milichovský, ŽK 4:2, ČK 0:1 (84. J.Suchý), 70 diváků.

Louny: Petřík – Domecký (66. Džuban), Sainer, Chaloupka, Hotový (46. Hasil) – J. Suchý, Kubiska, Španihel, Knotek – V. Suchý, Střelec (77. Kosinský)