Neúspěšně vstoupili lounští fotbalisté do jarní části I.A třídy. O víkendu podlehli Březnu.

Louny, které na rozdíl od Března hrají v první polovině tabulky, nastoupily k prvnímu jarnímu utkání v nových dresech, ve kterých se prezentovaly i čtyři zimní posily.

Samotné utkání začalo náporem domácích a již ve čtvrté minutě Hasil střílel těsně nad branku hostí. Šanci zahodil o několik minutě později také Müller. První branka utkání padla už v 16. minutě. To byl v pokutovém území faulován aktivně hrající Hasil a nařízený pokutový kop proměnil František Lazarik, pro kterého to byla první branka v lounském dresu.

Hosté se k prvnímu vážnějšímu ohrožení lounské branky dostali až ve 21. minutě, střelu hostujícího útočníka vytěsnil brankář Petřík na roh. Podruhé bylo domácím horko ve 27. minutě, když po rohovém kopu musel Sainer odkopávat na poslední chvíli balon, který mířil do opuštěné lounské svatyně. Co se Lounským v prvním poločase vydařilo, to ve druhém nepotvrdili.

Nástup do druhé části hry se pro domácí stal doslova hororem. Nejprve po rohovém kopu ve 47. minutě vyrovnal hostující František Polka, další chybu domácích, tentokrát špatné vyběhnutí golmana Petříka, potrestali hosté v 53. minutě. Přesně se trefil Milan Pajda. Po úvodním náporu hostů se Louny vzpamatovaly, měly i nějaké šance (57. minuta pokus Lazarika, 75. minuta tyč Slušného), ale na body už to nestačilo.

Březno si tak překvapivě z Loun odvezlo vítězství a v tabulce mu patří devátá příčka. Tento týden šesté Louny zajíždějí na půdu soupeře, tentokrát do dvanáctého Jirkova. Utkají se s ním v sobotu od 14 hodin.

Louny – Březno 1:2 (1:0)

Gól Loun: 16. Lazarik (pen.)

Sestava Loun: Petřík – Domecký, Sainer, V. Suchý, J. Suchý – Bernt, Husman (56. Bohata), Larazik, Slušný – Hasil, Müller (66. Střelec)

Martin Knotek