Těžký soupeř, loňský finalista a předloňský vítěz a zároveň sedmý tým krajského přeboru, čekal na lounské fotbalisty v semifinále Severočeského poháru mužů SIAD Cup 2008.

Přestože hosté přijeli v nejsilnější sestavě, Lounům se podařilo jasně zvítězit a postoupit. Utkání hrané za krásného počasí před stovkou diváků otevřela už v páté minutě šance Müllera, který se po dlouhém odkopu jednoho z domácích obránců dostal sám před hostujícího brankaře, ale jeho technický oblouček skončil nad brankou.

Ve čtrnácté minutě se poprvé vyznamenal Lukáš Jelínek v lounské brance když kryl jednu z pěkných akcí hostů. Další minuty prvního poločasu se změnily v souboj chomutovských útočníků s vynikajícím Lukášem Jelínkem, který spolehlivě kryl okénka v obraně. Když hosté nevyužili ani ty největší šance zafungovalo tradiční „nedáš - dostaneš“. Louny se dostaly do rychlého brejku, který zakončil Hasil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky – 1:0.

První a zároveň poslední šance hostujícího týmu ve druhém poločase přišla v 58. minutě, když rychlou akci zastavil až faul Domeckého v pokutovém území a následnou penaltu bezpečně proměnil chomutovský kapitán Lukáš Cejthamr – 1:1. Radost z vyrovnání ale hostům vydržela pouhé dvě minuty, Lazarik po samostatné akci našel Hasila, ten uvolnil Lukáše Střelce, který se štěstím prostřelil – 2:1.

Další rána přišla pro Chomutov o sedm minut později. Podruhé v zápase se prosadil velmi aktivní Karel Hasil a technickou střelou zvýšil na 3:1. Konečná tečka za výsledkem přišla v 82. minutě, když zahrával rohový kop Lukáš Müller a nedostatečně pokrytý Hasil hlavou dokonal svůj hattrick a definitivně poslal lounské mužstvo do finále poháru.

Louny – Loko Chomutov 4:1 (1:0)

Branky Loun: Hasil 3, Střelec Sestava: Jelínek – Domecký, V. Suchý, J. Suchý, Knotek – Střelec (80. J. Jantoš), Kalivoda (85. Sadílek), Lazarik, Slušný (46. Kubiska) – Hasil, Müller

(mk)