Závěrečné kolo zimního fotbalového turnaje O pohár FK Louny, které se hraje dnes, v neděli 22. února, na umělé trávě v Lounech, ještě nemusí rozhodnout o celkovém vítězi!

Osud však mají ve svých rukou fotbalisté pořádajícího FK. Pokud zvítězí nad účastníkem 1.B třídy S. Vraný v posledním utkání VII. kola, nikdo je už nemůže předstihnout.

To už budou známy výsledky předchozích dvou duelů, zejména souboje účastníků krajského přeboru Žatce s Kadaní, které jsou na 2. a 3. místě tabulky. Protože má Tatran Kadaň o odložené utkání a 4 body méně než vedoucí Louny, stal by se vítězem turnaje jen za předpodkladu zaváhání Loun a svých obou výher – dnes nad Žatcem a v dohrávce 8. března nad dosud čtvrtým AFK LoKo Chomutov. Na zaváhání domácích čeká i druhý Slavoj Žatec, a pokud porazí Kadaň, bude čekat na následující zápas Louny – Vraný.

Chomutovský tým trenéra Pavla Chaloupky může ještě ze svého 4. místa získat 6 bodů, což by bylo 14, a to je více, než mají Louny. Musel by však vyhrát v neděli nad Litoměřicemi a pak v dohrávce s Kadaní. Dá se předpokládat, že nový trenér FK Louny Jan Fichtner s asistentem Sadilem udělají se svými hráči všechno pro to, aby tajenku o celkovém vítězi vyřešili už zítra odpoledne.

„Bohužel ani poslední kolo zimního turnaje mužů o pohár FK Louny nebude kompletní, neboť mužstvo Března nám ohlásilo, že k utkání s Horním Jiřetínem, které se mělo hrát v neděli 22. února od 13 hodin, nedorazí,“ informuje Deník mluvčí pořádajícího FK Martin Knotek. „Důvod neúčasti neznáme, utkání tak s největší pravděpodobností skončí kontumační výhrou Horního Jiřetína. Všechna ostatní utkání posledního kola zůstávají podle původního plánu.“ Mužstvo Března bylo na předposledním místě s 5 body a mělo se utkat s posledním Horním Jiřetínem o černého Petra. Ten by tak zůslal právě týmu Března, pokud bude utkání kontumováno.

Na 6. místě je momentálně středočeský Sokol Vraný s řadou sálovců v sestavě. V případě porážky s FK Louny by pak klesl na předposlední příčku. Ale dnes jen o bod více mají 5. Litoměřice, které nabírají dech po špatném začátku. Mají 7 bodů a zítra hrají nejméně o 4. místo s Chomutovovem, který jich má 8 a 3. Kadaň bodů devět. Druhý Žatec získal dosud 12 a Louny 13 bodů.

Ve hře je také titul krále střelců. Zatím se o tuto poctu dělí Lukáš Müller z Loun s Pavlem Sacharem z Kadaně a Koláčkem z Litoměřic, kteří skorovali každý už šestkrát. O dva góly zpět je žatecký Baierl a Welzl z Chomutova.

Závěrečné redukované kolo na umělce v Lounech

Litoměřice – Chomutov 9.00
Žatec – Kadaň 11.00
Louny – Vraný 15.00 hodin