Na hřiště, kde se fotbalistům Loun výsledkově příliš nedaří, nastupovali hosté v sobotu 9. května bez stopera J. Sainera (dovolená) a útočníka Z. Kouby (škola).

Při prvním rohovém kopu Loun v 17. hlavička V. Suchého, mířící do branky, trefuje Stanislava, který z otočky ranou pod břevno otevírá skóre utkání 0:1. Ale v 36. špatně zahraný ofsajd systém využívá ervěnický záložník k samostatného úniku a následnou zpětnou přihrávku proměňuje nabíhající Bednář ve vyrovnávací branku na 1:1.

Po několika nepřesných pokusech v zakončení nastává v 61. rozhodující moment utkání. Přesný centr Knotka posílá s přehledem hlavou za záda brankáře Šeflera kapitán Karel Hasil 1:2.

„Dnes jsme tři body získali bojovností, fotbalově nám to moc nešlo. Po vedoucí brance jsme mohli několikrát definitivně rozhodnout, což se nám ale nepovedlo, a tak jsme se v závěrečných minutách dostali pod tlak,“ řekl Martin Knotek. „Motivovaní domácí vsadili vše na jednu kartu, žádnou vyloženou šanci si ale nevypracovali, i proto je naše výhra zasloužená.“

VČSA Ervěnice - FK Louny 1:2 (1:1)

Branky: 36. Bednář - 17. Stanislav, 61. Hasil. Rozhodčí Šefčík, ŽK 3:3, 150 diváků

Louny: Jindřich – Domecký, V. Suchý, Procházka, Knotek (74. Španihel) – Střelec, Müller, Lazarik, Slušný – Hasil, Stanislav (90. Málek). Trenér Jan Fichtner

(mk)