O víkendu porazily Louny Ervěnice 2:1 v I.A třídě, ve středu večer vítězství zopakovaly na domácí půdě v pohárovém utkání Siad cupu. Do sítě soupeře nastřílely tři branky, v semifinále je čeká Souš.

Už na začátku čtvrtfinále krajského poháru bylo zřejmé, že Ervěnice nepřistoupily k utkání tak, jak mají. V 17 hodin, kdy měl duel začít, nebyl na hřišti jediný jejich hráč. Ke spokojenosti všech diváků, kteří ve středu vpodvečer přišli koukat na fotbal, se ale nakonec hrát začalo, Ervěničtí nakonec jedenáctku poskládali.

Jejich laxnost potrestal už v sedmé minutě lounský kapitán Karel Hasil, když k němu z levé strany přišel po zemi centr a kapitán se nemýlil. Desátá minuta – 2:0.

Podruhé udeřil stejný hráč hned o tři minuty později, hosté špatně odkopávali a Hasil pohodlně z vápna uklidil míč do sítě podruhé.

I poté Louny na hřišti předváděly lepší fotbal než Ervěnice. Ve 22. minutě mohl Hasil dokončit hattrick, když výborně napadal brankáře Šeflera, ale ani s pomocí spoluhráčů neskoroval.

Druhý větší nápor lounských fotbalistů přišel mezi 35. a 45. minutou. Nejprve Lazarik pěkně provětral golmana Ervěnic, poté Lukáš Střelec prošel sám až ke golmanovi, ale v souboji z očí do očí nezamířil přesně a trefil jen tyč. Sérii nezdarů pak zakončil minutu před koncem poločasu Zdeněk Kouba, který pálil jen do Šeflera.

Ervěnice v první půli zahrozily prakticky jen jedinkrát, to když ve 14. minutě z přímého kopu zakroutily nepříjemně míč, ale Špacír byl na svém místě.

Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale stále měly Louny navrch. Ervěnice se zmohly jen na několik rohů, se všemi míči, které prošly až před golmana, si ale Špacír bez větších problémů poradil.

V 64. minutě se na levé straně uvolnil lounský Lazarik, zacentroval, ale Zdeněk Kouba opět nedal. Louny si to ale vynahradily o čtyři minuty později, když střídající Marcel Stanislav pronikl opět po levé straně a sám podél hostujícího brankaře skoroval na konečných 3:0 pro domácí.

Díky postupu už se Louny mohou těšit na semifinále, které sehrají proti Souši. Ta porazila LoKo Chomutov.

Louny – Ervěnice 3:0 (2:0)

Góly: Hasil 2, Stanislav Rozhodčí Prágl, ŽK 1:2, 60 diváků.