Teprve až skončí duel posledního kola I.A třídy Louny – Horní Jiřetín bude jasné, kdo z této dvojice si příští sezonu zahraje krajský přebor. Čeká se dramatická podívaná do poslední minuty, Louny jsou téměř v plné síle.

„Hostům stačí pro vítězství v I.A třídě remíza, my musíme vyhrát,“ ví Pavel Domecký, předseda FK Louny.

Lounští deklarují, že nic jiného než postup je nezajímá. Opravdu proto ale musí vyhrát. „Máme méně bodů než týmy v další skupině, musel by tedy někdo účast v krajském přeboru odřeknout. Na to ale nelze spoléhat,“ pokračuje Domecký.

Výkop střetnutí je určen na sobotu v 17 hodin.

„Chybět určitě bude Jiří Sainer, který se zranil v pohárovém střetnutí, otazník visí nad Lazarikem. Jinak budou všichni ostatní k dispozici. O postup se popereme ze všech sil,“ zve diváky na zápas lounský předseda. Aby mohly Louny v sobotu uspět, určitě budou muset proti prvnímu celku předvést více, než minulý týden v Tuchořicích. „Máme mladé mužstvo, v takto vypjatých zápasech máme někdy problémy. Kluci jsou nervozní a nepadá to tam. Snad to tentokrát bude lepší,“ doufá Domecký.

Pokud Louny v zápase a tím i v I.A třídě zvítězí, bude mít okres Louny v příští sezoně hned tři zástupce v krajském přeboru místo dosud jediného. Krajský přebor letos hrál jen Žatec, pro příští rok tam ale míří padající Blšany a pokud uspějí, tak právě i Louny. Zajímavostí je, že o víkendu se Horní Jiřetín a Louny utkají dvakrát. Zatímco v sobotu se bude hrát o postup, v neděli na půdě Horního Jiřetína se bude hrát o záchranu v I.B třídě. Louny mají ještě teoretickou šanci. „Při losu to takhle vyšlo, nikdo nemohl vědět, že to bude tak zajímavé. Na Děčínsku má někdo méně bodů. Když vyhrajeme a tým z Děčínska prohraje, máme ještě šanci se zachránit,“ doufá Pavel Domecký.