Stejně, jako v závěru minulého ročníku krajského přeboru, měli v přípravě fotbalisté Loun problémy hlavně s koncovkou. Navíc přes léto odešli dva nejlepší střelci, a tak trenér Jantoš má hlavní úkol – najít střelce.

„Po nějakých posilách se ještě poohlížíme. Samozřejmě také po střelcích, tam se nám nedaří. Víme o problému v útoku a snad se nám podaří buď najít nějakého střelce ve vlastních řadách nebo někoho ještě přivést,“ doufá těsně před startem krajského přeboru v obrat k lepšímu Pavel Domecký, předseda FK Louny.

Lounům se v přípravě nedařilo úplně podle představ. Vyhrály jen jednou, dvakrát remizovaly a třikrát prohrály. V šesti zápasech vstřelili lounští fotbalisté pět branek, ale z toho čtyři v duelu se Slaným. V posledních čtyřech přípravných zápasech nevstřelili hráči Louny ani jednu branku!

Z Loun po nováčkovské sezoně v nejvyšší krajské soutěži odešli Michal Lesniak (14 branek – šel do Žatce) a Karel Hasil (7 branek – Dobroměřice), dva bezkonkurenčně nejlepší střelci minulé sezony. Navíc otazník visí nad Břečkou. „Musíme se s tím ale vyrovnat. Příprava nebyla úplně vydařená, byly problémy. Snad ale v ostrých zápasech předvedeme lepší výkon, tým nebyl ještě kompletní,“ myslí si Domecký a opakuje, že ještě chtějí Louny posilovat na poslední chvíli.

Fotbalisté Loun začínají už dnes, v sobotu 13. srpna, ve Strupčicích od 17 hodin. Trenéru Jantošovi už by měl být k dispozici i Lazarik, který velkou část přípravy neabsolvoval. Měli by být také dva Podroužkové, zůstal základní stavební kámen zálohy Vojtěch Trup. Z Ervěnic navíc přišel Haviar, Matyáš z dorostu Kladna a Hnátek.

A cíl Loun? Určitě hrát ve špičce tabulky. „Uvidíme, jak se nám povedou první kola,“ je opatrný Domecký.