Chtěli jsme v konečné tabulce figurovat na vyšších postech, zní po sezoně z lounské kabiny. Lounští fotbalisté dokončili krajský přebor na devátém místě. „Spokojení s právě skončenou sezonou určitě nejsme, jsme zklamaní. Určitě jsme chtěli víc než deváté místo," hodnotí po sezoně Pavel Domecký, předseda FK Louny.

Lounským fotbalistům nevyšlo hlavně jaro. „Nejhorší byl květen, kdy jsme ani jednou nevyhráli. Bohužel, často jsme hráli dobře, herně to nebylo špatné, ale prohrávali jsme až příliš často o jednu branku, velmi těsně," mrzí Domeckého dlouhodobý problém s produktivitou, který je jasně vidět na počtu gólů.

Louny mají v závěrečné tabulce krajského přeboru dvanáct výher, pět remíz a třináct proher. Celkem nasbírali lounští fotbalisté jedenačtyřicet bodů. Krajský přebor vyhrálo Štětí s jedenašedesáti body, poslední skončily Strupčice s třiadvaceti body.

Problémem byl kádr

„Naší velkou nevýhodou byl v sezoně úzký kádr, nepodařilo se nám ho vhodně doplnit. Kádr jsme měli hodně úzký, na tom musíme zapracovat," pokračoval lounský funkcionář. Pro příští sezonu má v Lounech zůstat trenér Jantoš. Zatím je příliš brzy na komentování změn v kádru, ale zdá se, že odchází Jarolím, na zkoušku jde do přípravy divizní Souše Matyáš. „Budeme teď v přestávce pracovat na doplnění kádru, aby se nám zase nestalo, že přišla zranění a neměli jsme s kým hrát. Určitě chceme posílit na několika postech," sdělil Deníku Pavel Domecký z FK Louny.

Louny mají hrát první přípravný duel na příští sezonu krajského přeboru ve středu 17. července s juniorkou Teplic. V jednání jsou i další utkání, například se Zličínem nebo Vraným.

Nespokojenost vládne v Lounech také s B týmem. „Bohužel to vypadá, že rezerva spadne z I.B třídy do okresního přeboru," dodal Domecký.

Fotbalová tabulka