Chceme divizi! Útok na vyšší soutěž vyhlásili na jaře fotbalisté Loun, druhého celku krajského přeboru. V přípravě odehráli deset kvalitních utkání, šest vyhráli. O víkendu je čeká ostrý start do jarní části, na lídra ztrácí tři body. „Chceme vyhrávat. Když to půjde, určitě se pokusíme poprat o divizi. Divize je náš cíl," říká odhodlaně před jarním startem Pavel Domecký, předseda FK Louny.

Příprava LounSouš - Louny 4:1
Louny - Úvaly 1:1
Mot. Praha - Louny 1:3
Louny - Teplice U21 5:4
Louny - Hostouň 3:1
Litoměřice - Louny 1:2
Louny - Velvary 0:0
Ostrov - Louny 6:4
Louny - Kryry 4:0
Louny - Duchcov 2:0

Louny začnou v krajském přeboru už v neděli 15. března od 14.30 hodin. Doma přivítají čtvrté Štětí. Půjde o hodně, odstupy jsou minimální. Vždyť druhé Louny ztrácejí na první Litvínov, který chtějí na jaře stíhat, jen tři body. Třetí Modlany mají naopak jen o tři body méně než lounští fotbalisté, čtvrté Štětí o další bod méně.

Na podzim Louny dokázaly získat třiatřicet bodů za jedenáct výher, čtyřikrát prohrály. Kvůli snu o postupu do divize v přestávce tvrdě trénovaly, až čtyřikrát týdně, a sehrály deset přípravných duelů. „Zimní přípravné období je za námi a na soutěž jsme připraveni," věří lounský trenér Pavel Schettl.

A s jakým kádrem se Louny pokusí o postup do divize? S tím, který znáte z podzimu. Louny sázejí na stabilitu. „Nemáme téměř žádné změny, jen minimální. Osa kádru zůstává úplně stejná, jako na podzim," říká pro Deník Pavel Domecký. Zůstávají Pokorný i Vokurka, kteří byli v Lounech na hostování, nyní přestoupili. Na hostování zůstává také Vodička. „V přípravě jsme zkoušeli Pavla Exnera, osvědčil se, na jaře tedy bude v našem týmu nastupovat," poukázal lounský předseda na jednu z posil. V jarní části krajského přeboru se v lounském dresu bude objevovat také Minařík, který sice šel do juniorky Teplic, prozatím ale bude v Lounech.

Otazník stále visí nad dalším působením bývalého žateckého kapitána Karla Krejčíka v Lounech. Ten odehrál v krajském přeboru už podzim na hostování, pro jarní část se ale zatím kluby nedohodly.

Kádr pro jaro se od podzimu téměř nezměnil

A odchody? Proběhly už na podzim. Během podzimu přerušil sportovní kariéru Václav Suchý, pro jaro se zatím nevrací. Také není v kádru Střelec, ale ani on už na podzim příliš vidět v lounském dresu nebyl.

Louny odehrály v přípravě celkem deset utkání, často proti velmi kvalitním soupeřům z divize. A dařilo se. Druhý celek krajského přeboru si v přípravě zapsal výhru například nad Motorletem Praha, mladíky z Teplic, Hostouní či Litoměřicemi, porazil také Havrany z Kryr a Duchcov. Celkem tedy Louny v přípravě vyhrály šestkrát. Dvakrát Louny prohrály, s Ostrovem 4:6 a se silnou divizní Souší 1:4 a dvakrát remizovaly, s Velvary 0:0 a s divizními Úvaly 1:1.

Fotbalová tabulka