Ze čtyř jarních zápasů fotbalového krajského přeboru se golově dokázali hráči Loun prosadit jen jednou, proti předposlednímu Proboštovu.

Tentokrát nenašli útočníci lídra tabulky recept na Bezděkov.

Jako ve všech jarních zápasech ale měly Louny herně navrch. Vytvářely si i šance, marně ale zatím hledají někoho, kdo by se na jaře trefil mezi tyče. „Bohužel, musíme se s tím poprat. Trápíme se střelecky, šancí si vytváříme dost, ale neproměňujeme,“ věří v brzký obrat Pavel Domecký, předseda FK Louny.

I proti Bezděkovu, který se pohybuje ve středu tabulky, začaly Louny dobře, střela Břečky ale skončila v náručí výborně chytajícího Sailera a pokus Suchého zase ve zdi. Ve 14. minutě pak přišla první pohroma, když domácí házeli aut a nikým nestřežený hráč Bezděkova mohl slavit. Louny chtěly rychle odpovědět, ale žádná z jejich šancí se v gól neproměnila. „Soupeř výborně bránil, na jaře se na nás protivníci více soustředí a nám dělá problémy se střelecky prosadit,“ vidí Pavel Domecký.

Fotbalisté Loun totiž do krajského přeboru vlétli doslova excelentně, když z pozice nováčka se hned usadili na pozici lídra. „Dvě tutové šance jsme ale také neproměnili. Lesniakovu výborně vychytal golman, Lazarik mířil jen na tyč,“ mrzí lounského funkcionáře.

Po změně stran znovu udeřili domácí. V 54. minutě Jindřich jen vyrazil centr Bezděkova a domácí doráželi na 2:0. Louny pak sice branku vstřelily, postup Břečky, který si obhodil protihráče a Semence stojícího v ofsajdu zcela vynechal, ale rozhodčí posoudil jako ofsajdovou pozici.

Bezděkov – Louny 2:0 (1:0)

Sestava Loun: Jindřich – Hranička (77. Stanislav), V. Suchý, Jamrich, J. Suchý – Lazarik, Trup, Baňka (51. Hasil), Břečka – Lesniak, Semenec Rozhodčí: Zubr, ŽK 4:2, 150 diváků