Ve třetím kole fotbalového severočeského poháru se utkali dva zástupci okresu Louny. Chmelaři v kombinované sestavě nestačili na domácí Louny a odvezli si pět branek. Trenér Blšan Němec musel experimentovat v sestavě, do branky se postavil Nový.

Domácí, kteří chtěli Chmelařům oplatit dřívější porážku, měli v zápase jasně navrch. Ve 12. minutě Zelinka ze dvaceti metrů vypálil a trefil šibenici blšanské branky 1:0.

Louny rychle získaly náskok

V 18. minutě pak blšanská defenziva vyrobila další chybu a Kalivoda uklízel balon do prázdné branky - 2:0. Za Chmelaře jen snižoval kapitán Macek, když přehrál obranu domácích a střelou k tyči skoroval - 1:2. Ve 35. zvyšoval už na 3:1 pro Louny Trup, který využil dobré spolupráce s Kalivodou a Zelinkou.

Také po změně stran měly Louny výrazně navrch. Izera se trefil v 50. minutě, na závěrečných 5:1 pak upravoval z pokutového kopu nařízeného za faul Holuba lounský Pecinka.

Ve čtvrtfinále se Louny ve středu 8. května utkají doma se Strupčicemi, které postoupily ve 3. kole poháru přes Klášterec nad Ohří, kde vyhrály 0:2. Začátek zápasu je v 17 hodin. Shodou okolností právě ve Strupčicích hrají teď v neděli, 21. dubna, Blšany v rámci dvaadvacátého kola krajského fotbalového přeboru.

Louny - Blšany 5:1 (3:1)

Branky: 12. Zelinka, 18. Kalivoda, 35. Trup, 50. Izera, 82. Pecinka (PK) - 33. Macek
Rozhodčí Prágl, Míč, Beneš; bez karet; 70 diváků

Louny: Číž - Matyáš, Jamrich (72. Doležal), Pecinka, Střelec, J. Suchý, Zelinka, Kalivoda (57. Kyncl), Lazarik, Trup, Izera (65. (Köchrt)

Blšany: Nový - Lancz, Siegl, Holub, Zahálka, Haviar, Macek, Drbohlav, Farář, Vácha (57. Němec), Letko