Dobře rozehraný měli lounští fotbalisté duel s Českým Brodem, „pošilhávali" už po třetí divizní výhře. Jenže… Pár minut nesoustředění je připravilo nejen o vedení, nakonec i o všechny tři body.

„Výhra domácích je zasloužená, ale jakým způsobem jsme zase tři body odevzdali je zarážející. Opět jsme se nevyvarovali ztráty koncentrace v krátkém časovém úseku a dobře rozehraný zápas tak lehce ztratili," byl po utkání rozčilený lounský trenér Pavel Schettl.

Od začátku duelu vytvářel Český Brod na lounskou obranu velký tlak. Hosté odolávali, do útoku se ale moc nehrnuli. Už v 6. minutě se poprvé vážněji Český Brod ukázal u branky Petra Švarce, nového strážce lounské svatyně, který nahradil dlouhodobě zraněného Pokorného. První pokus šel ale ještě mimo tyče, které chránil dříve také hráč žateckého Slavoje. Švarc měl napilno také ve 21. minutě, když se domácí útočník prosadil přes trojici lounských hráčů, hostující golman byl ale pozorný. Poradil si i s velkou příležitostí domácích ve 30. minutě.

Hosté se poprvé ukázali až ve 36., kombinace Vodičky a Bednáře ale skončila jen mimo branku Českého Brodu. V největší šanci Loun se ukázal Martin Minařík ve 42. minutě, nebezpečně pálil z křídla, ale brankář domácích míč vyrazil.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první, jen střelci konečně seřídili mířidla. Vedení se trochu překvapivě ujali hosté. V 60. minutě zahrával rohový kop Trup a Říha zakončil přesně - 0:1. Dlouho se ale Louny neradovaly. Už o dvě minuty později domácí srovnali zásluhou Zdeňky - 1:1. A navíc, když lounští fotbalisté zcela „vypadli z role", využili toho domácí dokonale. Český Brod ožil, v 71. se trefil nejprve Šmejkal a hned o minutu později Jiroušek - 3:1.

Po tomto úderu už bylo o zápasu rozhodnuto a Louny si tak připsaly pátou prohru. V tabulce mají také dvě výhry, jednu v základní hrací době, druhou po penaltách a patří jim prozatím čtrnáctá příčka divize.

Český Brod - Louny 3:1 (0:0)

Branky: 62. Zdeňka, 71. Šmejkal, 72. Jiroušek - 60. Říha
Rozhodčí Hrkal, ŽK 2:1, 250 diváků

Sestava Loun: Švarc - Vokurka (80. R. Němec), Šťourač, Krejčík, Matyáš - Trup, Říha - Soukup (83. Havlíček), Bednář (70. Koubek), Minařík (76. Schettl) - Vodička