Černčice udeřily rychle, ale málo. Louny po poločase jasně ovládly trávník a poslední celek I.A třídy si nakonec odvezl pět branek.

Poslední domácí zápas Louny rozhodně nezačaly dobře. Sice jako první už ve druhé minutě zahrozily střelou Jakuba Suchého, hned o dvě minuty později ale inkasovaly. Trestný kop černčického Bradáče našel přesně hlavu nepokrytého Lukáše Chlouby a překvapení bylo na světě, hosté se ujali vedení v okresním derby.

Rušno bylo na začátku zápasu i nadále. V 6. minutě zahrozil Slušný, černčický brankář Podlašecký se ale zaskočit nenechal. Nezaváhal ani v závěru první dvacetiminutovky po akci Kubisky, Václava Suchého a Hasila. Také Černčice hrozily. Když ve 34. minutě podklouzl ve vápně Jakub Suchý, jen pohotový zákrok lounského Jelínka zabránil hostům ve zvýšení náskoku. Žádný ze střelců se však do hvizdu rozhodčího neprosadil, a tak po poločase zůstalo překvapivé vedení na straně hostujících fotbalistů.

„Poločasová bouře“ v lounské šatně začala nést ovoce hned od prvních minut druhé půle. Louny ale nedokázaly připravené šance proměnit, a tak musel vzít zodpovědnost na sebe dorostenec Tomáš Kalivoda, který na hřiště přišel až v 53. minutě. Už v 63. využil vysunutí Domeckého a když ho o minutu později našel i roh Knotka, zdálo se, že má svou chvíli slávy za sebou.

Nebyla to však pravda, už o čtyři minuty později asistoval u branky Václava Suchého a v 72. minutě zužitkoval pěknou přihrávku od Kubisky a dokonal tak svůj hattrick. Poslední branku si Louny schovaly do 83. minuty. Václav Suchý uvolnil Lukáše Střelce a ten elegantním obloučkem stanovil konečný účet utkání na 5:1.

Louny – Černčice 5:1 (0:1)

Branky: 63., 64. a 72. Kalivoda, 68. V. Suchý, 83. Střelec – 4. Chlouba

Martin Knotek