Rychle se vrátit na první místo tabulky dokázali fotbalisté FK Louny v nedělním utkání krajského přeboru, kdy bez problémů přehráli AFK LoKo Chomutov.

„Kluci zahráli dobře, tak věřím, že jsme si udobřili diváky před nedělním derby v Žatci, který se dostal na druhé místo,“ pochvaloval si hru i výsledek trenér Karel Šidlof. „Hráli jsme trpělivě, hosté jen bránili a dá se říct, že mě výkonem zklamali.“

Čekání na gól trvalo téměř půlhodinu, než se ve 28. uvolnil Lesniak, z jeho přihrávky na dva střelecké pokusy otevřel skore Stanislav. Za šest minut opět Michal Lesniak vybojoval míč, obešel vše, co se mu postavilo do cesty, a zvýšil na 2:0.

Ve druhé části už domácí, kteří hráli bez potrestaných Slušného a Lazarika, kontrolovali hru. Přínosem bylo, že se do obrany vrátili uzdravení Jamrich a Jakub Suchý. I když Jamrich nedohrál po podvrtnutí kotníku, ale měl by být do dalšího zápasu v pořádku.

Lounští mohli skore ve druhé části ještě zvýšit, ale Lesniak, Hasil ani Trup své gólové šance neproměnili. Třetí branku připojil v 75. Hasil hlavou po uniku a centru Trupa.

Louny – L. Chomutov 3:0 (2:0)

Branky: 28. Stanislav, 36. Lesniak, 75. Hasil. Rozhodčí Živnůstka, ŽK 2:3, 450 diváků!

Louny: Číž – J. Suchý, V. Suchý, Jamrich (88. Domecký), Břečka – Střelec, Trup, Hasil, Kyncl (75. Stránský) – M. Lesniak, Stanislav (70. Dan. Podroužek)