Střelci Loun selhali. Šance, které si proti Chomutovu vypracovali, zahodili a domácí tak fanoušky nepotěšili. Tři body si odvezli fotbalisté Chomutova.

Za Louny opět nastoupil exligista Radek Divecký, ale ani jeho zkušenosti a útočný um tentokrát nestačil ke vstřelení branky. V první půli byly Louny lepším týmem. Jak už je u nich tradicí, do šancí se dostávaly poměrně často, chybí jim ale klid v zakončení. A tak brankou neskočila ani jedna z šancí Suchého, Watzky nebo Diveckého. Hosté naopak v první půli Číže v domácí svatyni v prvních pětačtyřiceti minutách příliš neprověřili.

Úplně jiný obraz se ale naskytl divákům v Lounech po změně stran. Už ve 48. minutě překonal Číže a domácí obranu Mirga. Od té chvíle začali být hosté aktivnější a lounští fotbalisté začali ztrácet. V 66. minutě zvýšil na 0:2 pro Chomutov Bašek. Stejný hráč nakonec uzavřel i celé utkání, když v 85. minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl.

Louny po domácí prohře klesly na šesté místo tabulky krajského přeboru. Na kontě mají za šest kol tři výhry, jednu remízu a dvě prohry a deset bodů. První Litoměřice už mají náskok pěti bodů.

Příště Bílina

V dalším kole vyjíždí Louny v sobotu do Bíliny, hraje se od 16.30 hodin. Bílina má v tabulce o bod méně než Louny a je na osmé příčce za tři výhry a stejný počet proher.

FK Louny - LoKo Chomutov 0:3 (0:0)

Branky: 48. Mirga, 66. a 85. Bašek
Rozhodčí Černý, ŽK 4:5, 230 diváků

Sestava Loun: Číž - Kříž, V. Suchý, J. Suchý, Lazarik - Matyáš (78. Střelec), Zelinka, Haviar, Watzka Divecký, Hadač (63. Köchrt)

Sestava Chomutova: Poloprutský - Micák, Christov, Heler, Vait, Mirga (81. Mareš), Sojčík (71. Vávra), Bašek, Kubánek, Tichý (59. Rajnyš), Sedlák