Tři branky během čtvrthodiny první půle, jako začátek obdržený gól už ve třetí minutě. Lounští fotbalisté v posledním podzimním zápase divize prohrály doma 2:4 s Horními Měcholupy. Už poněkolikáté v sezoně ztratili zápas během několika minut, přiznává to i lounský lodivod Pavel Schettl. Louny, pokud chtějí divizi zachránit, čeká v zimní přestávce hodně práce.

Lounští fotbalisté při podzimním loučení prohrávali v první půli už 0:4, přitom až do osudné čtvrthodinky nebyli horší než hosté z Horních Měcholup. Branky dostali domácí ve 3., a pak rychle ve 28., 38. a 41. minutě. A i když do poločasu alespoň snížili, o osudu zápasu bylo rozhodnuto. „Hrůzostrašný první poločas, kdy se projevily chyby, které nás srážely celý podzim, jako laxní bránění, nedostupování soupeře, špatné vykrývání prostorů v pokutovém území. Do toho malá psychická odolnost a nezkušenost, kdy během krátkého časového úseku zápas odevzdáme," vidí dlouhodobé problémy Loun jejich trenér Pavel Schettl.

Na vyrovnání už nestačili

Ve druhé půli byl opět obraz hry vyrovnaný, lounský výpadek se neopakoval. Domácí přidali ještě jednu branku, nepovedenému loučení s podzimem už ale zabránit nedokázali. „Po důrazné domluvě se hráči druhý poločas vzchopili a rozloučili se alespoň bojovným výkonem, kterým se měli prezentovat po celý zápas. Výsledek by byl nepochybně jiný," pokračoval Schettl.

Louny dokázaly nasbírat v patnácti zápasech divize pouhých sedm bodů, připsaly si pouze dvě výhry a zimní přestávku stráví na posledním místě. A navíc, na nejbližší soupeře jim už po podzimu chybí devět bodů.

Zápasy prohrává i hlava

Nováček divize do soutěže vstoupil bez většího posilování, v Lounech se rozhodli spoléhat na fotbalisty, kteří si postup „vykopali". Jenže zkušenost s vyšší soutěží a více odvahy lounským fotbalistům na začátku divize chyběla, ztratili několik zápasů a na jejich fotbalisty padla psychická deka. Lounům v mnoha zápasech viditelně chyběl někdo, kdo by balon podržel, vzal odpovědnost na sebe, „něco vymyslel". Fotbalisté Loun byli ve vypjatých momentech až příliš nervozní. A soupeři trestali.

Během podzimu přišel zkušený Bednář, výsledky se ale příliš nezměnily. Uvidíme, zda v přestávce lounští funkcionáři přivedou nějaké další posily.

V dalším průběhu podzimu fotbalisté Loun přitom v několika zápasech naznačili, že mají na lepší umístění. Že fotbal hrát nezapomněli. Několikrát v duelech dlouho a nadějně vedli, jenže pak doslova během pár minut, kvůli nepozornostem a zbytečným chybám, vždy o vedení přišli. Také proti Vilémovu a Chomutovu přišly Louny smolně o body až v poslední minutě.

A tak Louny prozatím získaly v patnácti zápasech divize pouhé dvě výhry a sedm bodů. Dvanáctkrát na podzim body ztratily. Boj o záchranu bude hodně těžký.