Týden po přesvědčivé výhře v Tuchořicích zvládli v neděli 27. dubna fotbalisté FK Louny i domácí zápas s 2. celkem tabulky Sokolem Horní Jiřetín, na nějž ztráceli jen dva body.

Hosté se soustředili na dobrou obranu a domácím se nedařilo prosazovat.

První střela na branku přišla až ve 14 minutě, kdy Václav Suchý z uctivé vzdálenosti orazítkoval spojnici tyče a břevna jiřetínské branky. Ve 21. přetažený rohový kop Slušného vrátil zpět před branku Hasil a sváteční střelec Jiří Sainer skluzem otevřel skóre 1:0. Po pouhých čtyřech minutách další rohový kop Slušného poslal do sítě druhý ze stoperů Lukáš Bednář na 2:0.

Domácí se po dvou brankách uklidnili a nedovolili hostům ohrozit branku. Až v závěru prvního poločasu přišla série rohových kopů hostů a následné závary v pokutovém území, ale vše vyřešil spolehlivý brankář Jelínek. Hosté předvedli několik tvrdých zákroků, vše vyvrcholilo ve 45., kdy fauloval domácí Bernt, ale postižený Kešner ho po odpískání nakopl do zad. Rozhodčí Dvorský jej zcela po zásluze poslal do kabin.

Nástup do druhého poločasu patřil domácím, hrajícím v početní převaze. V 52. faulovaný Lazarik sám zahrával pokutový kop, ale jeho střelu brankář Šuber zneškodnil. Za deset minut zpětnou přihrávku Bernta zakončil V. Suchý technickou střelou, ale nad branku.

Otevřená obrana zvala k brejkům

Hosté ve snaze korigovat výsledek stále více otevírali obranu a domácím se naskytla možnost k brejkům. V 82. trojice lounských hráčů šla na jediného obránce, kapitán Hasil se rozhodl pro samostatné zakončení a trefil pouze levou tyč.

Dvě minuty před koncem postupoval Lazarik sám na Šubera, kterého ale obstřelil těsně vedle pravé tyče. O čisté konto mohl přijít i Jelínek, ale v 89. minutě za něj vše vyřešil až na brankové čáře Sainer. Poslední slovo tak patřilo domácím v 90., kdy po faulu na Hasila zodpovědnost na sebe vzal střídající Jakub Suchý a proměněnou penaltou uzavřel skóre na zasloužených 3:0.

Výhrou se Louny posunuly na 3. místo se stejným bodovým ziskem jako 2. Ledvice.

FK Louny - Sokol Horní Jiřetín 3:0 (2:0)

Branky: 21. Sainer, 25. Bednář, 90. (pok. kop) J. Suchý. Rozhodčí Dvorský, ŽK 2:5, ČK 0:1 (45. Kešner), 250 diváků.

Louny: Jelínek – Bednář – Domecký, Sainer, Knotek – Střelec (90. Pecinka), Lazarik, V. Suchý, Slušný (70. J. Suchý) – Hasil, Bernt ( 76. Müller)

Martin Knotek